Hlavní navigace

Pojistné plnění

  • (neregistrovaný) 83.208.251.---

    4. 9. 2008 20:42

    Dobrý večer, je výplata pojistného plnění od pojišťovny (požár ) zdanitelným příjmem, pokud se pojistná událost stala na místě ,které slouží k podnikání ? Děkuji .

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2008 23:14

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Pojistné plnění
      Ten dotaz není zcela přesný, snad vám pomůže citace § 4 zákona o DP:
      § 4 Osvobození od daně
      (1) Od daně jsou osvobozeny
      d) plnění z pojištění majetku a plnění z pojištění odpovědnosti za škody, KROMĚ plateb přijatých náhradou za ztrátu příjmu a plateb přijatých jako náhrada za škody způsobené na majetku, který BYL zahrnut do obchodního majetku pro výkon podnikatelské nebo jiné samostatné výdělečné činnosti v době vzniku škody, nebo přijatých jako náhrada za škody způsobené na majetku sloužícího v době vzniku škody k pronájmu a kromě plnění z pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v souvislosti s podnikatelskou nebo jinou samostatnou výdělečnou činností poplatníka a za škodu způsobenou poplatníkem v souvislosti s pronájmem,

    • 4. 9. 2008 23:37

      Jana (neregistrovaný) 83.208.251.---

      Re: Pojistné plnění
      Děkuji,zákon jsem četla,chtěla jsem se jen ujistit.Díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).