Hlavní navigace

Sleva na dani na poplatnika

• (neregistrovaný) 195.113.140.---

5. 9. 2008 14:57

Dobry den,
    od rijna 07 do pulky cervence 08 jsem byl registrovan na Uradu prace.
    14.7.08 jsem nastoupil do noveho zamestnani. V cervencove vyplate jsem nemel zapocitanou zadnou slevu na dani na poplatnika. Plati tedy fakt, ze slevu dostanu az od prvniho celeho odpracovaneho mesice? A dostanu pak v pristim roce pri zuctovani zpet slevy na dani i za mesice, co jsem byl na Uradu prace?

Diky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2008 15:08

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Sleva na dani na poplatnika
      vůbec se MÚ nedivím, že slevu neposkytla, protože pokud jste nedodal všechny potřebné doklady, tak Vám zdanila mzdu s podepsaným prohlášením, ale bez odpočtu
      ten bude dávat až od srpnové mzdy
      Vy jste totiž mohl i při evidenci na ÚP někde být zaměstnaný a tam mít podepsané daň.prohl., tudíž uplatňovat slevy
      nic se ale neděje, protože, pokud požádáte o RZ posledního zam-tele v roce nebo podáte daň.př. na FÚ, uplatníte slevu na poplatníka celoroční (tedy i za měsíce, ve kterých jste žádný příjem neměl)
      může se tedy stát, že zaplacená daň Vám bude vrácena (nebo alespoň její velká část)

• 5. 9. 2008 15:13

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Pokud vám mzdová účetní nedala již v červenci slevu na poplatníka, ona se tak jenom chránila před případnou dvojí slevou, kterou v případě, že byste měl zaměstnavatele na začátku měsíce, byste uplatnil tam. Záleží také na tom, zda jste podepsal prohlášení. Pokud ano, budete mít slevu určitě už ve výplatě za srpen. Při ročním zúčtování dostanete slevy na dani i za měsíce, v nichž jste byl na ÚP (tedy 12*2070), ovšem pouze do výše zaplacených daní. Určitě o tu slevu za červenec nepřijdete.

• 5. 9. 2008 15:19

Koudelka (neregistrovaný) 195.113.140.---

Aha,
      tak jsem zapomnel jeste dopsat, ze to Prohlaseni o dani (nebo jak se jmenuje ten ruzovy formular) jsem samozrejme u zamestnavatele podepsal hned prvni nebo druhy den po nastupu. Dostal i potvrzeni z UP, ze jsem tam byl registrovan do 13.7.08. (nastup do zamestani byl 14.7.08).

• 5. 9. 2008 15:22

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

jenže, bohužel, ÚP napíše, že jste byl registrován od - do (ale nepíší, zda jste byl nebo nebyl v té době zaměstnán, což zákon v omezené míře umožňuje), proto se MÚ chrání a slevu poskytne až od srpna (až požádáte o roční zúčtování, daň se Vám vrátí - viz předchozí odpovědi)

• 5. 9. 2008 18:45

jankoudelka (neregistrovaný) 77.104.239.---

ok,
      diky vsem za bleskove a do znacne miry uklidnujici odpovedi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).