Hlavní navigace

Přebírání zam-ců z jiné organizace

 • (neregistrovaný) 85.71.197.---

  5. 9. 2008 22:45

  Dobrý den, přebíráme zam-ce z jiné organizace - celé jedno oddělení 10-12 lidí. Tady mají platné zdr. prohlídky, školení BOZP, PO atd. Musí toto vše v naší firmě znovu absolvovat, nebo si stačí od stávající firmy vyžádat kopie dokladů, že vše mají platné a v tom potom pokračovat?
  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 9. 2008 13:51

   j (neregistrovaný) 193.165.13.---

   Re: přebírání zam-ců z jiné organizace
   Naše firma (fyz.osoba OSVČ) také přecházela pod novou FO a přebírala zaměstnance. Zdravotní prohlídky, školení apod. zůstávalo platné, měli jsme ale problémy s přechodem u OSSZ neboť se jednalo o přechod z jednoho okresu do okresu druhého (každá FO měla jiné bydliště).

  • 6. 9. 2008 23:33

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: přebírání zam-ců z jiné organizace
   Pokud firma tyto lidi přebírá se všemi jejich právy a povinnostmi, znamená to, že jejich pracovní poměry nekončí a nesjednávají se nové. Jejich pracovní smlouvy zůstávají v platnosti, mzdové účetnictví jede normálně dál jakoby stále pracovali u toho původního, neuzavírají se ELDP, akorát se jim oznámí, že od toho a toho dne je jejich zaměstnavatelem někdo jiný. To znamená, že původní firma by Vám měla předat o těchto lidech úplně všechno - průměry, doklady atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).