Hlavní navigace

Student se ŽL-nulový zisk. DP?

• (neregistrovaný) 82.208.52.---

7. 9. 2008 14:30

Jsem student VŠ, v květnu jsem si udělal ŽL, ale následně jsem začal pracovat na HPP a ŽL jsem tedy vůbec nevyužil. Rád bych věděl, jak to je, neboť informace se na internetu různí - někde je psáno, že DP musím podat vždy, jinde zas, že pouze pokud jsem měl určitý zisk.
    Díky!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2008 14:55

katka (neregistrovaný) 92.62.224.---

Re: Student se ŽL-nulový zisk. DP?
      Já bych to neřešila, pokud pracujete na HPP a jste zároveň studentem, určitě přiznání podejte, vyplatí se. V příloze 1 akorát vyplníte nuly a je to.
      Jinak bych ho radši podávala nulový i tak. Nic vás to nestojí a jistota je jistota. Dá se také podat pouze prohlášení poplatníka, o tom, že jste nevytvořil žádný zisk.
      Hlavně pozor, jste povinnen vyřešit i OSSZ a ZP.

• 7. 9. 2008 15:25

Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

Cituji ze zákona o daních z příjmů:
      1.Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15000 Kč....
      2. Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 /to je ten HPP/

• 7. 9. 2008 16:04

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Pokud jste měl nějaké příjmy (zisk je něco jiného) jako OSVČ, tak přiznání podat musíte. Pokud jste vůbec nepodnikal, tak nemusíte, ale musíte FÚ napsat prohlášení, že jste nepodnikal a že jste měl pouze příjmy ze závislé činnosti. Osobně bych raději přiznání podala - vyžádáte si od zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech, vyplníte do příjmů ze závislé činnosti, uplatníte celoroční slevu na poplatníka a na studenta (pokud budete studentem celý rok) a do přílohy 1 vyplnit ty nuly.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).