Hlavní navigace

Zaměstnankyně na MD-jak s dovolenou???

• (neregistrovaný) 90.177.39.---

7. 9. 2008 19:50

Prosím o radu. Zaměstnankyně po skončení zkušební doby oznámila, že je těhotná a odešla na riziko. Jsme s.r.o. s pár zaměstnanci. Nyní jsme zjistili, že jí musíme proplácet nevyčerpanou dovolenou za každý rok. Takže pokud bude doma i s dalším dítětem, budeme ji muset proplatit třeba po šest let každý rok bezmála 20.000,-- za dovolenou? Je to vůbec možné????? A ona se k nám navíc ani nemusí vrátit? (ne že bychom o to stáli.) Můžete mi někdo prosím napsat, zda je to tak opravdu?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2008 20:40

yy (neregistrovaný) 85.13.73.---

Re: Zaměstnankyně na MD-jak s dovolenou?
      To je nesmysl, , pročtěte si zde v historii nebo se podívejte do zákoníku práce, dovolená, a to poměrná část náleží jen za dobu čerpání mateřské dovolené (28 týdnů), rodičovská dovolená není pro nárok dovolené výkonem práce, nemoc také není výkon práce. Navíc dovolená se proplácí jen při skončení prac. poměru, jinak si ona musí požádat o čerpání dovolené, ale to tady v historii určitě najdete.

• 8. 9. 2008 12:43

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Tolik dovolené, jak se obáváte, jí skutečně nebudete muset platit, každopádně jí ale budete platit víc dovolené, než kolik pro Vás vlastně odvedla práce.

• 10. 9. 2008 7:30

Vlada (neregistrovaný) 90.177.39.---

To máte, paní Jiřko, bohužel pravdu. Přeju naší paní zaměstnankyni zdravé miminko, ale pravda je, už když u nás nastupovala, tak věděla, že je, nebo v nejbližší době bude těhotná. Sama mi nedávno řekla, že to měla tak šikovně spočítané. To mi to od ní a od jí podobnýh žen přjde velmi neseriozní. Ale jako zaměstnavatel nemám právo se ptát v dotazníku na takové "intimní otázky". No příště budeme opatrnější a naši 4 zaměstnanci, kteří bohužel na rozdíl od paní N. pracují opravdu poctivě a pečlivě, se jí složí svou prací na "dovolenou". Hlavně abychom pro ně měli dostatek práce. Děkuji Vám za odpovědi.

• 10. 9. 2008 10:40

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Souhlasím s Vámi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).