Hlavní navigace

Odměna k šedesátinám

  • (neregistrovaný) 82.142.65.---

    8. 9. 2008 11:43

    zaměstnanec dostal nepeněžní dar - odměnu k 60nám 2.000 Kč, je to zdaněné ? vychází mi, že ne § 6 odst.9, tudíž bez odvodu pojistného ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2008 14:48

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: odměna k šedesátinám
      Pokud se jedná o nepeněžní dar k 60. nerozeninám, pak se na straně zaměstnavatele jedná o nedaňový náklad (ze zisku nebo soc. fondu) a na straně zaměstnance se jedná o příjem nepodléhající dani z příjmů FO a ani SP a ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).