Hlavní navigace

Daň z příjmu u prodeje bytu

  • (neregistrovaný) 88.101.186.---

    8. 9. 2008 12:34

    Musím podávat daňové přiznání k dani z příjmu když prodám byt? Co se stane pokud přiznání nepodám? Po prodeji zaplatím daň z převodu nemovitosti. Děkuju A.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2008 12:37

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Daň z příjmu u prodeje bytu
      Pokud jde o prodej od daně z příjmů osvobozený, DaP nemusíte podávat, pokud nemáte jiné přjmy ke zdanění. Pokud prodej bytu podléhá dani z příjmů, pak DaP musíte podat. Zda se jedná o příjem osvobozený či nikoliv, najdete v zákoně o dani z příjmů § 4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).