Hlavní navigace

Proplacení nevyčerpané dovolené

• (neregistrovaný) 88.100.172.---

8. 9. 2008 12:40

Dobrý den,
    zaměstnanec má nevyčerpanou dovolenou z roku 2006 i z r.2007 do konce roku určitě nenastoupí na dovolenou (jedná se o šéfa)jakým způsobem proplatit řádnou dovolenou? jakým průměrem proplatit ? jak zadám do výplaty když bude mít odprac.celý měsíc mám program Pohoda tak nevím jak mě to pustí. Děkuji Vám za Vaše odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2008 12:46

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: proplacení nevyčerpané dovolené
      >Dobrý den,
      >zaměstnanec má nevyčerpanou dovolenou z roku 2006 i z
      >r.2007 do konce roku určitě nenastoupí na dovolenou
      >(jedná se o šéfa)jakým způsobem proplatit řádnou
      >dovolenou? jakým průměrem proplatit ? jak zadám do výplaty
      >když bude mít odprac.celý měsíc mám program Pohoda tak
      >nevím jak mě to pustí. Děkuji Vám za Vaše odpovědi.

Pokud máte ve rmě 4 týdny dovolené, nelze proplácet, to lze jen při skončení prac. poměru. Dovolená z roku 2006 již propadla 31. 12. 2007. Dovolená z roku 2007 musí být vyčerpána do 31.12.2008, jinak propadá. Pokud máte 5 týdnů, pak ten 5. týden lze převést do roku přespříštího, tj. z r. 2006 do r. 2008.
      >

• 8. 9. 2008 12:50

Ivana (neregistrovaný) 88.100.172.---

a kdyyž zaměstnanec nemá možnost vyčerpat dovolenou??to mu jako propadne??

• 8. 9. 2008 13:12

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Pokud nemá možnost vyčerpat dovolenou, třeba pro nemoc, pak mu propadne. Zaměstnavatel musí určit čerpání dovolené z roku 2007 do 31.10.08. Tím se rozumí, že nejpozději 31.10. musí zaměstnanci oznámit, kdy tu dovolenou bude čerpat (třeba v prosinci). Pak zaměstnanec tu dovolenou čerpá v prosinci. Pokud mu zaměstnavatel ani 31.10. neřekne, kdy tu dovolenou bude čerpat, pak na ni zaměstnanec nastupuje od začátku listopadu i bez zaměstnavatelova souhlasu. Pokud na ni nenastoupí a pracuje dál, dovolená propadá. Takže z roku 2006 už propadla (předpokládám, že máte 4 týdny).
      Ale neoficiálně se to šidí tak, že zaměstnanec pracuje, do docházky se mu ale napíše, že čerpal dovolenou a ty peníze za práci se mu dají jako odměna nebo jako dohoda o prov. práce.

• 8. 9. 2008 12:49

Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

Dovolená z roku 2006 už mu propadla. Legální způsob, jak dovolenou proplatit, pokud nekončí pracovní poměr neexistuje. Protože je to šéf, tak jistě vymyslíte nějaký způsob, jak částku vyplatit jinak než jako dovolenou. Třeba odměna, tam vás program pustí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).