Hlavní navigace

Faktury zaslané elektronicky

  • (neregistrovaný) 83.208.112.---

    8. 9. 2008 13:52

    Prosím, můžete mi někdo sdělit, podle kterého zák. se mohou faktury posílat pouze e-mailem- tzn. bez podpisu a razítka? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2008 13:59

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: faktury zaslané elektronicky
      stopadesátkrát tady bylo vysvětlováno, proč není razítko a podpis povinnou náležitostí FA,hledejte v dřívější diskuzi.

    • 8. 9. 2008 14:01

      j (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: faktury zaslané elektronicky
      Takový zákon neznám ale ,náležitosti dokladu(faktury) řeší DPH §28 a tam nic o razítku a poště neni.

    • 8. 9. 2008 15:55

      Petr25 (neregistrovaný) 85.195.119.---

      Re: faktury zaslané elektronicky
      Kromě zákona o DPH řeší náležitosti faktury také zákon o účetnictví (§11) a zmínka je též v obchodním zákoníku (§13a)

      Nikde tam nenajdete, že se faktura musí posílat poštou, že má být podepsaná a mít razítko.

      Funguje to tak v celé Evropské unii a dokonce i v přebyrokratizované Ruské federaci se už posílají faktury mailem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).