Hlavní navigace

Zvláštní režim u osobních automobilů

  • (neregistrovaný) 213.19.85.---

    8. 9. 2008 21:42

    Prosím moc o radu zkušenějších. Nakupujeme ojeté automobily z Německa od soukromé osoby - neplátce a tudíž můžeme použít při prodeji (prodáváme v tuzemsku) zvláštní režim podle § 90 ZDPH.
    Základem daně při prodeji tedy bude rozdíl mezi pořizovací a prodejní cenou. Jedná se mě o to, jestli můžu do pořizovací ceny započítat i dopravu auta, kterou nám zajišťuje a fakturuje česká firma. Případně další náklady jako je pojištění, technickou prohlídku, správní poplatek? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2008 7:06

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Zvláštní režim u osobních automobilů
      Obávám se, že nelze pro účely DPH zahrnout do pořizovací ceny i další výdaje související s pořízením zboží ve zvl. režimu.
      Pořizovací cenou se dle § 90 odst. 4 písm. b) zákona o DPH rozumí úplata, která byla nebo měla být získána od obchodníka osobou, která mu zboží dodává (tj. dodavatelem).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).