Hlavní navigace

Odstupné nebo ne?

  • (neregistrovaný) 194.228.10.---

    9. 9. 2008 9:48

    Zam-ec donesl od lékařky,že nemá vykonávat těžkou práci (zvednání těžkých věcí,atd),při jeho práci to ale není možné,bude mu nabídnuto jiné prac.místo.
    V případě, že ho odmítne,můžeme s ním rozvázat PP bez nároku na odstupné nebo ne?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2008 10:04

      an (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Odstupné nebo ne?
      Odstupné náleží při rušení, přemístění organizace nebo pro nadbytečnost. Vyjádření ale musíte mít od lékaře pracovně lékařské péče - nestačí obvodní lékař. V případě, že odmítne jiné místo, dáte výpověď podle § 52,e) s dvouměsíční výpovědní lhůtou a bez odstupného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).