Hlavní navigace

Cesťák méně než 5hodin

  • (neregistrovaný) 194.228.235.---

    9. 9. 2008 10:06

    prosím o zodpovězení dotazu, zda by jste proplatili prac.cestu (začá-
    tek 9.08 a ukončení 14.06) já osobně bych mu to neproplatilla,ale
    chci se ujistit, že jednám správně (jsme státní organizace)
    děkuji všem za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2008 10:13

      Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

      Re: cesťák méně než 5hodin
      Takhle bych to taky neproplatila, nechala bych ho to přepsat tak, aby ten cesťák byl na 5 hod. Nebo je 9.08 čas, kdy nastoupil do auta a 14.06 čas, kdy z auta vystoupil?

    • 9. 9. 2008 10:14

      VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

      Re: cesťák méně než 5hodin
      Pracovní cesta netrvala 5 hodin, tudíž můžete aplikovat § 176 (2) ZP - znemožní-li zaměstnavatel vysláním na PC, která trvá méně než 5 hodin, zaměstnanci stravovat se obvyklým způsobem, může mu poskytnout stravné ve výši pro PC v trvání 5 až 12 hodin. Z doby trvání PC, kterou uvádíte, bych usoudila, že jste mu mohli znemožnit stravovat se obvyklým zpsobem, ale zda stravné poskytnete, záleží na vás (zaměstnavatel může).

    • 9. 9. 2008 13:24

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: cesťák méně než 5hodin
      Můžete poskytnout stravné dle §176/2 jak píše VH. § je určen právě pro státní sféru.

    • 9. 9. 2008 10:16

      vp. (neregistrovaný) 90.176.238.---

      Re: cesťák méně než 5hodin
      Dobrý den,
      nárok na tuzemské cestovné vzniká po min. 5 hod.strávených na cestě, pokud nesplní min.5 hod., rozhodně bych neproplácela.Píšete 9:08 - 14:06, což je 4:58, čili chybí 2 min.do 5 hod., upravte časy tak aby mu to vyšlo na 5 hod.Čili konec PC 14:08, pak by splnil těch 5 hod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).