Hlavní navigace

Záskok za zaměst. na rodič.dovolené

• (neregistrovaný) 88.146.158.---

9. 9. 2008 10:38

Dobrý den,
    nastoupila jsem do firmy-má předchůdkyně odešla na rizik.těhotenství.Domluvili jsme se,že se po skončení RD na své původní místo nevrátí.Ve smlouvě také nemám uvedeno,že jsem přijata jako záskok za MD.Je to dobře z pohledu zákona?A jak je to při čerpání ŘD bývalé zaměstnankyně...po skončení MD...mohu pracovat na své pozici a ona čerpat ŘD..pak nastoupí na RD a já dostanu smlouvu na dobu neurčitou...nyní mám smlouvu na dobu určitou 1 rok.
    Děkuji za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2008 10:48

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Re: Záskok za zaměst. na rodič.dovolené
      Kdybyste měla ve smlouvě napsáno, že sate jako záskok za MD a RD, musel by vás zaměstnavatel propustit na dobu čerpání řádné dovolené. Já myslím, že je to dobře, doba určitá se na neurčitou může se souhlasem obou stran kdykoliv změnit. Opačně by to nešlo - nebo pouze opět se souhlasem obou stran a to byste s tím asi nesouhlasila.

• 9. 9. 2008 10:50

an (neregistrovaný) 194.228.235.---

Re: Záskok za zaměst. na rodič.dovolené
      Pokud máte smlouvu na 1 rok, tak vůbec není důležité kdy skončí RD zaměstnankyni původní. Po roce vám zaměstnavatel může smlouvu prodloužit, neprodloužit nebo změnit na dobu neurčitou. Pokud jste na místě jako zástup, některý zaměstnavatel nemůže mít 2 zaměstnance na 1 místě, tj. jedna pracovat a druhá čerpat dovolenou, ale někde to jde. Pokud ale ve smlouvě nemáte, že pracujete např. po dobu RD paní xy, ale jen časové omezení na 1 rok, tak vás to trápit nemusí. Vy prostě budete pracovat 1 rok a kdykoliv dřív by chtěl zaměstnavatel s vámi ukončit prac. poměr, musel by vám dát výpověď pro nadbytečnost s výpovědní dobou i odstupným.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).