Hlavní navigace

Budova - z jaké ceny počítat odpisy?

  • (neregistrovaný) 213.191.111.---

    9. 9. 2008 11:10

    Dobrý den,
    jako fyzická osoba/firma/ jsem v roce 2000 koupil,přes odkoupené restituce /350.000,- Kč/ bývalou zemědělskou budovu /teletník/.
    Udělal jsem kolaudaci, změnu užívání /kovovýrobu/cena asi 500.000,-./2001/ V roce 2006 jsem si založil s.r.o. a všechny aktivity /stroje,zásoby, zaměstnance.../jsem tam převedl.Kromě budovy, kterou jsem si pronájímal za cenu ročních odpisů. Teď v 9/2008 jsem budovu vložil do základního kapitálu společnosti,navýšení základního jmění v obchodním rejstříku.
    Budova oceněna znalcem /který byl určen soudem/ cca. 5.000.000,- Kč /zapsáno v obchodním rejstříku/.
    Prosím poraďte z jaké ceny budu odepisovat? Proběhla už lhůta 5 let.
    z 500.000,- Kč + pokračování v odepisování
    a nebo z 5.000.000,- /odhad soudního znalce/a úplně od začátku.
    děkuji všem předem za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2008 11:17

      i. (neregistrovaný) 195.47.70.---

      Re: Budova - z jaké ceny počítat odpisy?
      jde o to co a kolik skutečně vkládáte ...

      osobně bych do nové společnosti dala to co vlastním za skutečnou cenu za ,kterou jsem pořídil a nezajímal se o majetek odepsaný a zhodnocený jinou společností

    • 9. 9. 2008 17:45

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

      Re: Budova - z jaké ceny počítat odpisy?
      Tuto transakci jste si asi předem daňově nevyhodnotil ???
      Byla nemovitost v OM nebo ne? To je dost podstatné
      Účetní odpisy - dle vkladu, ovšem daňové odpisy (pokud bylo v OM) - pokračování v odpisování.
      Viz § 30 ZDP:
      (10) Ze vstupní ceny, ze které odpisoval původní vlastník, který je poplatníkem uvedeným v § 2 nebo v § 17 odst. 3 nebo stálou provozovnou poplatníka uvedeného v § 17 odst. 4 na území České republiky, s výjimkou uvedenou v § 29 odst. 7, a při zachování způsobu odpisování pokračuje v odpisování započatém původním vlastníkem
      ...
      b) obchodní společnost nebo družstvo u hmotného majetku nabytého vkladem společníka nebo člena družstva s bydlištěm nebo sídlem na území České republiky, který byl zároveň u fyzické osoby zahrnut v obchodním majetku a u právnické osoby v jejím majetku, nabytého vkladem obce, pokud byl tento majetek ve vlastnictví obce a byl zahrnut v jejím majetku, a nabytého přeměnou, 131)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).