Hlavní navigace

Krácení dovolené?

  • (neregistrovaný) 62.245.103.---

    9. 9. 2008 11:39

    Dobrý den. za letošní rok 2008 mi zbývá 18dnů ŘD. V dubnu (18.4) jsem nastoupila na PN - rizikové těhotenství. Na mateřskou dovolenou nastupuji teď 29.9. Chci se zeptat, jak je to s mojí dovolenou. Bude se mi nějak krátit, nebo ne? Pokud ano, z jakého důvodu? Musím si ji vybrat, nebo záleží na domluvě se zaměstnavatelem, zda mi ji neproplatí? Děkuji mockráte za dopovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2008 11:47

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Krácení dovolené?
      bude se dovolená krátit z důvodu nemoci (je delší více než 100 PD - vychází mi 116 PD, ale nevím, zda jste ještě před tím neměla nějaké ND, OČR, neplac. volno apod.), takže to pravděpodobně bude krácení o 1/12 celor. dovolené
      mat. dovolená mi vychází do 12.4., pokud si ihned potom písemně zažádáte o čerpání dovolené (ne o proplacení, to by Vám zam-tel nevyhověl) tak, aby ihned navazovala na mat. dovolenou, budete čerpat zůstatek letošní dovolené (ten pokrácený) a celý nárok dovolené za r. 2009
      pokud si o dovolenou ihned po mat. dovolené nepožádáte, potom si tento (ale již pokrácený nárok za r. 2009) budete čerpat ihned po rodič. dovolené
      § 217 odst. 5, § 218 odst. 3 Zák. práce
      také nezapomeňte požádat písemně zam-tele o čerpání rodič. dovolené (nejdéle do 3 let dítěte)

    • 9. 9. 2008 11:48

      bb (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Krácení dovolené?
      Podle pravidel diskuze jste si zcela jistě prostudovala zdejší odpovědi v historii , takže nevím, co konkretně je vám nejasné ?

    • 9. 9. 2008 11:53

      Kapi (neregistrovaný) 85.207.24.---

      Krácení dovolené?
      Pokud jste na PN od 18.04.2008 do 28.09.2008 to je nějakých 114 pracovních dní.Zaměstnavatel Vám může dovolenou kráti za prvých 100 dnů o 1/12. Pokud máte nevyčerpanou dovolenou domluvte se ze zaměstnavatelem, že jí budete čerpat po skončení mateřské dovolené.Oni jsou Vám to povinni poskytnou. Ozanamte mu to písemně.Stačí tam napsat že po skončení mateřské dovolené žádám o čerpání dovolené. Dovolenou Vám proplatit nemůže, to je v případě ukončení zaměstnání.

    • 9. 9. 2008 12:02

      bb (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Krácení dovolené?
      Akorát, že za 100 dní ne může, ale MUSÍ krátit nárok dovolené. Aby si paní nemyslela, že je na ni zaměstnavatel pes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).