Hlavní navigace

Zápočtový list+jednatel

• (neregistrovaný) 193.165.188.---

9. 9. 2008 11:40

Prosím poraďte mi.
    Nastoupila mi zam-kyně. Při dotazu na zápočtový list od předchozího zam-tele mi sdělila, že je jednatelkou jedne společnosti a tudíž žádný zápočtový list nemá. Jak je to s podepsáním prohlášením a zálohovou daní? Odvod zdravotního pojištění je z minimální mzdy?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2008 12:19

a (neregistrovaný) 88.101.135.---

Re: zápočtový list+jednatel
      Pokud k Vám nastoupila jako zaměstnanec, bude mít mzdu a z ní patřičné odvody. Pokud by mzda byla menší než 8000,-hrubého, odvpd ZP by byl z 8000 tisíc.
      Prohlášení Vám podepíše, pokud ho jinde podepsané nemá, jinak nesmí. A pokud má ještě jiný příjem (jako jednatelka), bude si podávat daňové přiznání.

• 9. 9. 2008 13:10

pavla (neregistrovaný) 193.165.188.---

Děkuji a ještě k doplnění. Čím bude prokazovat předchozího zam-tele? (zápočťák). Ano nastoupila jako normální zam-nec. Přesto i když jsou zam-ci, kteří mají i jiné zam-tele, tak si zvolí u koho chtějí odvádět z minimální mzdy, jak to bude u ní?
      Děkuji.

• 9. 9. 2008 13:25

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Tak pokud žádného předchozího zaměstnavatele neměla, tak Vám ani nemůže přinést Potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočťák). Co se týká toho ZP - ona u Vás měsíčně pobírat méně než 8000 hrubého (má snížený úvazek)?

• 9. 9. 2008 13:26

a (neregistrovaný) 88.101.135.---

Musí Vám donést potvrzení, že je jí již prováděn odvod ZP z minimální mzdy. Pak vy už odvádíte jen ze skutečného příjmu a nehlídáte hranici 8000,-Kč.
      Předchozího zaměstnavatele vlastně neměla, protože pokud jí byla vyplácena jen odměna za funkci jednatelky , nebylo z toho odváděno SP. Podle mě stačí jen její čestné prohlášení , ale pokud si bude dělat sama daň.přiznání, tak to ani nepotřebujete.
      Snad přispěje ještě někdo s jiným názorem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).