Hlavní navigace

DPH u vestavěných spotřebičů s montáží

  • (neregistrovaný) 88.102.199.---

    9. 9. 2008 15:52

    Dobrý den,

    Kuchynske studio nam bude dodavat kuchyn vcetne spotrebicu (varna deska, troubla, mikrovlnka, digestor...). Studio tvrdi, ze 'teple' vestavené spotrebice (varna deska, trouba...) se musi danit zakladni sazbou DPH a jen 'studene' spotrebice se dani nizsi sazbou. Tato informace je v rozporu s tim, co jsme se dozvedeli z jinych zdroju.
    Vi o tom nekdo vice?

    Dekujeme

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2008 17:19

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH u vestavěných spotřebičů s montá
      Pokud jde o dodávku kuchyně včetně jejího zabudování do stavby a budou splněny podmínky u stávající stavby § 48 nebo u novostavby § 48a, pak bude 9 % u zabudování kuch. linky včetně kuchyňské linky a včetně spotřebičů. Pokud jde pouze o dodání kuchyňské linky bez zabudování, pak 19 % u kuch. linky včetně dodávaných spotřebičů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).