Hlavní navigace

Odevzdání neschopenky zaměstnavateli

• (neregistrovaný) 92.243.192.---

9. 9. 2008 18:01

Dobrý den, potřebuji poradit, jaká je lhůta k odevzdání průkazu pracovní neschopnosti zaměstnavateli. Zaměstnankyně nám poslala pouze sms, že je nemocná bez jakýchkoli jiných informací a od té doby nebere telefony a neschopenku po nikom neposlala. Jsme malá organizace a neschopenku musíme potvrdit a poslat na správu sociálního zabezpečení, a to nemluvím o dalších komplikacích se sehnáním brigádnice na její místo. Mne takové jednání neuvěřitelně vytáčí a v zákonech jsem nikde nenašla, jak se jako zaměstnavatel můžeme bránit. Moc děkuji za odpověď :-)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2008 18:17

Lu. (neregistrovaný) 90.176.12.---

Re: odevzdání neschopenky zaměstnavateli
      Doručit zaměstnavateli bez odkladu.Dříve se říkalo do tří dnů.
      Někteří naši zaměstnanci to řeší tak, že pošlou neschopenku poštou, když nemají možnost jí po někom poslat.

• 9. 9. 2008 18:58

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Vím, že jsou firmy,kde mají ve vnitřních směrnicích, že pokud zaměstnanec neodevzdá neschopenku, OČR nebo lístek na peníze do 1.následujícího měsíce, budou mu tyto dávky (nemocenská, OČR) zaplaceny až následující měsíc. Můžete si taky zadat podobnou podmínku do vnitřní směrnice, pokud nějakou máte. Se sháněním brigádnice je to horší, myslím, že paní třeba ani nemůže vědtě, jak dlouho bude doma. I když vaše rozčílení nad jednáním takové zaměstnankyně chápu (měla jsem kdysi něco podobného a bylo to ještě o to horší, že se jednalo o mistra, s nímž jsem poteřbovala dořešit podklady pro mzdy a on mi nezvedal ani ten telefon)

• 9. 9. 2008 21:37

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Zaměstnanec je povinen doručit uznání pracovní neschopnosti bez odkladu zaměstnavateli. Jde přece o potvrzení toho, že není doma neomluveně - tedy že nemá neomluvenou absenci. Nedoručení může zaměstnavatel považovat za porušení pracovních povinností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).