Hlavní navigace

Kontrola OSSZ

  • (neregistrovaný) 213.211.34.---

    10. 9. 2008 8:23

    Dobrý den,
    kontrola OSSZ požaduje předložit mimo jiné "záznamy o evidenci pracovní doby vč. doby pracovního volna bez náhrady příjmů",nevíte prosím někdo na základě jakého zákona a §? V zákoně o soc.poj. v §37 - vedení a předkládání záznamů, to není. Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2008 9:30

      Olda (neregistrovaný) 194.228.67.---

      Re: kontrola OSSZ
      Evidenci pracovní doby ukládá zákoník práce v § 96. Nespecifikuje však žádnou formu, takže je třeba možno vést jen absence zaměstnance. Toto slouží jako podklad pro mzdovou účtárnu, nikoli pro kontroly ze strany OSSZ příp. ZP, protože požadované údaje o počtu odpracovaných dnů v měsíci jsou pak ve mzdovém listu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).