Hlavní navigace

Daň z prodeje nemovitosti

  • (neregistrovaný) 89.103.194.---

    10. 9. 2008 8:56

    Prodala jsem byt v os.vlastnictví, kde jsem bydlela 6 let. Za tyto peníze jsem si koupila lepší větší byt. Musím zaplatit daň z prodeje nemovitosti,když jsem všechny peníze použila na nové bydlení?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2008 8:58

      a (neregistrovaný) 88.101.135.---

      Re: daň z prodeje nemovitosti
      Daň z nemovitosti je osvobozen až na některé vyjímky. Najděte si na těchto stránkách Zákon daně z příjmu §4

    • 10. 9. 2008 8:59

      a (neregistrovaný) 88.101.135.---

      Re: daň z prodeje nemovitosti
      ještě doplnění - platí se daň z převodu nemovitostí

    • 10. 9. 2008 9:11

      PP (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: daň z prodeje nemovitosti
      V případě,že jste byt vlastnila více jak 5 let nebo měla trvalé bydliště více jak 2 roky,neplatíe daň z příjmu.
      Jen musíte podat a zaplatit da--ń z převodu nemovitosti ve výši 3% buď z prodejní ceny nebo z částky na základě znaleckého posudku a to z te vyšší

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).