Hlavní navigace

Dovoz z 3.země-procleno v Německu

  • (neregistrovaný)

    10. 9. 2008 12:43

    Dobrý den, mám hlavu v pejru. Dovezli jsme zboží z Taiwanu, jelo lodí a vylodilo se v Hamburku. Tam německá spedice nám zajistila proclení a propuštění. Ale s čím si teď nevím rady. Když nám to zajišťovala vloni česká spedice - stejný případ, tak jsem dostala takový hezký papír od celníků, kde jsem měla kurs USD, kterým to brali, vypočítané clo (fa vždy v USD)... a pak od spedice další náklady s tím spojené vč. dopravy do ČR- již kamiony. Jenže němečtí bratři mají ty papíry úplně jiné. Jednu fa od dodavatele -9 kontejnerů, mi každý proclili zvlášť. Aspoň mi to tak připadne podle č. DL.(a navíc fa je jen jedna,zásilka 1,úhrada fa 1) Dále USD přepočetli kurzem na EUR a z vypočt. EUR mi spočítali clo. Co se týká datumů, to si vůbec nejsem jistá..fa je z 21.7., to dle překladu "celní deklarace" je z 22.8.2008 a dál. A navíc - můžu si být jistá, že to clo je OK? Na deklaraci jsme my a naše DIČ, takže věděli pro koho to dělají. Co s tím teď? Mám vzít kurz € z data celní deklarace, tím přepočíst na Kč a mám clo v Kč.Sazbou se nemusím zabývat?-to by mělo být OK?....projistotu je každá deklarace z jiného dne, ač to přijelo jednou lodí .... moc prosím o radu, co s tím.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2008 12:50

      Verča (neregistrovaný)

      Re: dovoz z 3.země-procleno v Německu
      teď ještě mi vyběhla faktura od spedice - ta je z 2.9.2008, kde úhrn cel v € nám přefakturovávají. Tak teď už nevím vůbec. Řídit se datumem té spedice? a jakým datumem si mám přepočíst fakturu od dodavatele (v USD)?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).