Hlavní navigace

Datum zdanitelného plnění

  • (neregistrovaný) 213.168.178.---

    10. 9. 2008 14:08

    Dobrý den,
    mohl by jste mi někdo poradit § ze zákona o DPH?
    Na základě přijatých subd. faktur vystavuji dále fa. A na některých je DZP shodné s datumem vystavení, ale toto neodpovídá skutečnosti. Pokud je to ve stejném měsíci nic neřeším. Ale občas se mi stane , že datum se rozchází třeba o dva měsíce. Na žádost o opravu data ZP dle skutečnosti mi je řečeno, že to tak dělají a že jejich daň.poradce to odsouhlasil a že je to správně. V § 21 zákona o DPH jsem bohužel nic takového neobjevila. Mohli by jste mi, prosím, pomoci , na základě jakého paragrafu či dodatku je možné vystavit fa s pozdějším datem ZP než jaká je skutečnost?
    Děkuji . Jarča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2008 7:09

      pepan (neregistrovaný) 80.188.167.---

      Re: Datum zdanitelného plnění
      Pokud vystavují faktury s pozdějším DUZP, mají problém...odvádějí pozdě DPH....vy máte smůlu, že si ho nemůže uplatnit dříve než máte na dokladu...můžete je postrašit, že je "bonznete" FÚ, že daň na výstupu odvádějí později, než ze zákona mají povinnost.....:o)))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).