Hlavní navigace

Zaměstnanec přestal chodit do práce

• (neregistrovaný) 77.78.81.---

10. 9. 2008 14:46

Dobrý den, prosím moc o pomoc.Zaměstnanec se rozhodl,že 1.9. už nebude u nás pracovat, ale nedal vědět,ani nezavolal, nesnažil se o nějakou domluvu třeba skočnit dohodou atd..stále nechodí do práce. Můžete mi prosím poradit, jak s ním tedy ukončit prac. poměr? Možná přistoupí na dohodu, až si přijde pro výplatu, ale kdyby nic nechtěl řešit - je tento stav na okamžité zrušení? Nebo ho nejdříve musíme upozornit dopisem, že neplní podmínky z prac. smlouvy a pak dát výpověď s 2 měsíční lhůtou? Vůbec nevím co s tím dělat. Moc děkuji všem za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2008 14:51

Jana (neregistrovaný) 81.19.4.---

Re: Zaměstnanec přestal chodit do práce
      Podle mně se jedná o hrubé porušení. Pokud se neomluví, ani nedá vědět, je s ním možné okamžitě zrušit pracovní poměr.

>Dobrý den, prosím moc o pomoc.Zaměstnanec se
      >rozhodl,že 1.9. už nebude u nás pracovat, ale nedal vědět,ani
      >nezavolal, nesnažil se o nějakou domluvu třeba skočnit
      >dohodou atd..stále nechodí do práce. Můžete mi prosím
      >poradit, jak s ním tedy ukončit prac. poměr? Možná
      >přistoupí na dohodu, až si přijde pro výplatu, ale kdyby
      >nic nechtěl řešit - je tento stav na okamžité zrušení?
      >Nebo ho nejdříve musíme upozornit dopisem, že neplní
      >podmínky z prac. smlouvy a pak dát výpověď s 2 měsíční
      >lhůtou? Vůbec nevím co s tím dělat. Moc děkuji všem za
      >rady.

• 10. 9. 2008 14:54

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Hlavně mu zatím žádnou výplatu nedávejte, protože už teď mu narůstá dluh na zdravotním poj. bylo to tu řešeno už mnohokrát- najděte si to tu v historii, pája to tu mnohokrát velmi dobře vysvětloval.je to důvodem pro okamžité zrušení PP §55.

• 10. 9. 2008 14:55

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

pro něho nejlepší by bylo, kdybyste se dohodli na uk. PP (pokud s tím Vy budete souhlasit)
      jinak si myslím, že je to již na § 55
      pokud mu budete vyplácet mzdu za srpen, nezapomeňte na to, že v září (pokud budete psát neomluvenou absenci) nebude mít žádnou mzdu, tudíž bude mít dluh na ZP (tak s tím počítejte, aby neměl u Vás dluh)

• 10. 9. 2008 15:03

Magda (neregistrovaný) 77.78.81.---

Děkuji moc za rady. Jen mám ještě dotaz, kdyby jsme mu dali okamžité zrušení , tak ve mzdách přesně jak píšete se mi počítá dluh na ZP, jak to provést, aby nedlužil nám, ale ZP? Děkuji

• 10. 9. 2008 15:43

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

je zaměstnancem Vaším, tudíž budete muset dluh vymáhat na něm(nemůžete to přenést na zdrav. poj.) - proto jsem psala, abyste s tím už počítala při zpracování mezd za srpen a tento obnos ponechala v pokladně ze srpnové mzdy (na zaplacení dluhu, který vznikne ve mzdě za září)

• 10. 9. 2008 16:20

Magda (neregistrovaný) 77.78.81.---

Děkuji moc všem. Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).