Hlavní navigace

Počítání docházky - dovolena,nemoc, NV

 • (neregistrovaný) 194.213.198.---

  10. 9. 2008 14:54

  Dobrý den,
  bojuji se sepisováním docházek - máme tu nepřetržitý provoz 12ti hodinové směny (37.5 hodin týdně) - nerovnoměrné rozvržení pracovní doby - navíc tu není ani moc pravidlem krátký dlouhý týden, ale směny jsou opravdu nepravidelné. Když je zaměstnanec v práci je to jednoduché - od do, dvě přestávky - pracuje 11 hodin za směnu. jak je to v případě, ale když si vezme den dovolené nebo týden dovolené - v docházce by mělo být za každy den zapsáno 7.5 hodin dle hodin týdně nebo 11, že si vzal dovolenou za 11hodinovou směnu. A zároveň v případě náhradního volna či nemoci? - ať počítám, jak počítám nevím jak by se toto mělo zapisovat v docházce dle měsíčního fondu hodin.
  Poradí někdo?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 9. 2008 16:04

   hanka (neregistrovaný) 194.60.106.---

   Re: počítání docházky - dovolena,nemoc,
   Hezký den.
   V tomto případě je každá rada drahá . Vypadá to přesně tak jak to vypadat nemá. I při nerovnoměrném rozvržení pracovní doby musí být dopředu připraven rozpis směn , právě proto abyste netápala při čerpání dovolené , náhradního volna , překážek v práci obecně.Také se podle něj stanovuje roční nárok na dovolenou , podle průměrného počtu pracovních dnů v týdnu . Je to i povinností zaměstnavatele podle zákoníku práce mít předem stanovené směny , kde musí být správným způsobem dodrženy veškerá volna mezi směnami , nepřetržitý odpočinek v týdnu, délka pracovní směny, týdenní pracovní doba atd.
   Jediná možnost je mít tento rozpis a s tím pak porovnávat skutečnou docházku , nárok na čerpání dovolené / náhrada za ušlý výdělek tehdy kdy skutečně uchází z titulu čerpání dovolené / atd.Od ledna 2009 to bude důležité i pro poskytování náhrady v době nemoci , protože bude pouze za pracovní dny stanovené podle rozpisu směn.Držím palce ať se s tím porovnáte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).