Hlavní navigace

Čím prokázat odbornou praxi u zástupce ?

• (neregistrovaný) 62.24.77.---

10. 9. 2008 18:30

Dobry den, dotaz pravdepodobne opet pro Paju. Narazila jsem na to, jak prokazat praxi u odpovedneho zastupce u cinnosti vazane. Je pozadovana praxe v oboru 3 roky. Pan ma prac. smlouvu uzavrenou pred 3 lety. V te firme stale pracuje, tudiz nema zapoctak. Co by melo stacit odevzdat na ZU ??? Nestaci jim pracovni smlouva. Pan ovsem samozrejme nemuze zadat zamestnavatele o nejake potvrzeni, aby nevzbubil podezreni, ze chce treba odejit. Na ZU by mela stacit jako potvrzeni vyplatni listek od mzdy, ne ? Toto nechce ZU uznat. Mate s tim nekdo zkusenost ? Na ktery zakon se odvolat ???

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2008 18:44

Petka (neregistrovaný) 62.24.77.---

Asi opet pro Paju :-)
      Sama jsem si nasla jen tento clanek, kde se ot om problemu hovori, ale me jde o to, jake mate kdo zkusenosti, prosim moc, napiste. http://www.podnikatel.cz/clanky/tvrdy-orisek-pro-zivnostenske-urady/

• 11. 9. 2008 10:23

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

Re: Čím prokázat odbornou praxi u zástup
      se ŽÚ je to jako s FÚ, úředník je pánko a podnikatel se musí klanět, alespoň na některých úřadech. Pracovní smlouva by teoreticky měla stačit, pokud obsahuje i popis pozice, na které je zaměstnán- myslím tím nějakou bližší specifikaci. Pokud nechce měnit dotyčný zaměstnání a jen chce dělat odpovědného zástupce u jiného, může zaměstnavatele s tím seznámit, vysvětlit a požádat o vystavení potvrzení. Jde ale zase o problém, zda to nekoliduje se ZP a nebude-li dělat odp.zástupce v oboru, ve kterém podniká jeho zam-tel, to by musel mít jeho souhlas, pokud by šlo o výkon výdělečné činnosti. Nevím, co jiného Vákm poradit, mně už někdy ty dohady s pitomým úředníkem unavují a přivádějí k infarktu.

• 11. 9. 2008 10:55

Petka (neregistrovaný) 62.24.77.---

Re: Čím prokázat odbornou praxi u zástup
      Mily Pajo, souhlasim. A to pry se vse pro podnikatele zjednodusuje !!! Prisla mi na nas problem tato odpoved od jedne hodne pani z ZU: živnostenský zákon skutečně neupravuje, jakým způsobem se požadovaná praxe prokazuje. Je tedy na posouzení živnostenského úřadu, ke kterému bylo ohlášení živnosti podáno, zda předložený doklad uzná. Od 1. 7. 2008 byla zrušena místní příslušnost ŽÚ k ohlášení živnosti či žádosti o koncesi. Pokud nejste důvodně s postupem živnostenského úřadu spokojena, máte např. pochybnosti o korektním vyřizování Vašeho podání,můžete se v dané věci obrátit na kterýkoliv jiný živnostenský úřad v ČR.... Oni si vubec ti nahore, co tvori konkretni zakony, neuvedomuji, ze podnikatel hlavne musi vydelavat penize a neztracet cas s obihanim uradu !!! Souhlas, ze je to nekdy na infarkt. Drzte se a nenechte se rozhodit !!! Je to nekdy ale neskutecne tezke.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).