Hlavní navigace

Předseda představenstva-pracovní smlouva

  • (neregistrovaný) 81.25.19.---

    11. 9. 2008 7:13

    Dobrý den, je možné, aby předseda představenstva měl ve své společnosti uzavřenou klasickou pracovní smlouvu, kde bude jako pozice uvedeno předseda představenstva?Smluvní plat v určité částce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2008 9:50

      VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

      Re: Předseda představenstva-pracovní sml
      Takový postup možný není. Je-li předsedou představenstva, bližší podmínky výkonu této funkce mohou být sjednány ve smlouvě o výkonu funkce uzavřené v režimu § 66 odst. 2 obchodního zákoníku (jedná se o vztah obchodně právní). Pokud bude zároveň zaměstnancem, bude mít pracovní smlouvu, v níž bude mít sjednán jiný druh práce než člen představenstva. Při souběhu obou těchto funkcí musí rozlišit, kdy jedná jako člen statut. orgánu (předseda představenstva), a kdy jedná jako zaměstnanec (ředitel apod.). V akciové společnosti nebude mít za výkon práce konané v prac. poměru plat, ale mzdu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).