Hlavní navigace

Pronájem garáže od tchýně

  • (neregistrovaný) 90.176.249.---

    11. 9. 2008 10:55

    Prosím, když podnikatel - OSVČ, si pronajme garáž od tchýně na uskladnění zboží a auta, kolik nejvíc si může vypsat ve smlouvě, aby tchýně neplatila. Je to limit 15000 Kč???? Prosím pomožte.
    Tchýně není OSVČ, je to pracující žena. Kdyby bylo ve smlouvě třeba 30 tis. - vyrovná si to pak v daňovém přiznání na konci roku následovně??? 30000 - 25 % paušální výdaje - 7500 = dodaní 22500 Kč. Děkuji všem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2008 11:05

      Karin (neregistrovaný) 90.176.249.---

      Re: Pronájem garáže od tchýně
      *** Děkuji,ale zajímalo by mě, kolik je limit, aby nemusela danit vůbec. Děkuji.

    • 11. 9. 2008 11:10

      anonym (neregistrovaný) 88.101.135.---

      Re: Pronájem garáže od tchýně
      To se dá těžko určit. Podle §10 - náhodilý příjem do 20 tis. to není, protože smlouva bude asi měsíčně na celý rok... Záleží, jak se domluvíte, můžete jí dávat třeba 1000,- Kč měsíčně, tj 12000 za rok , odpočte si 3600,- a těch 8400,- si přičte k výdělku ze závislé činnosti, podle toho jí daň vyjde nebo ne. Záleží, kolik vydělá na závoslou činnost a jaké má slevy či odpočty na dani

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).