Hlavní navigace

výpočet odstupného u zkr. úvazku +nemoc

  • (neregistrovaný) 217.197.158.---

    11. 9. 2008 14:48

    Dobrý den, máme paní na úklid se zkr. úvazkem na 2 dny v týdnu a 8 hodin týdně( 4 hod. na ten jeden den), mám dotaz ohledně vyplacení odstupného. Má výpověď k 30.9.2008, tím pádem by se jí mělo odstupné počítat z 2. čtvrtletí ale byla nemocná od 19.5. do 9.7.2008, jak na to? Nemám s tímhle moc zkušeností, proto budu ráda za jakoukoliv užitečnou radu. Děkuji Bětka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2008 11:53

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: výpočet odstupného u zkr. úvazku +ne
      viz § 356 Zák.práce
      průměr z II. Q 2008 (platný pro III. Q 2008) x 4,348 x 8 hod.
      vyjde hrubý měsíční a vynásobíte třemi (tři měs. odstupné)
      je paní zaměstnaná v prac. poměru? Pokud by totiž pracovala na DoPČ, tak ze zákona nárok na odstupné není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).