Hlavní navigace

Souběh zaměstnání - sleva na poplatníka

• (neregistrovaný) 88.102.34.---

11. 9. 2008 15:28

Dobrý den,
    jen bych chtěla ujistit, jak je to. Zaměstnanec más souběh zaměstnání, jedno na 8hodin s příjmem nad 5.000Kč a druhé na 4 hodiny s příjmem také nad 5.000,-Kč.
    Potřebuji poradit jestli může být u obou zaměstnavatelů sražena sleva na poplatníka a kdo bude dělat vyúčtování daně. Také ještě jestli musí být u obou zaměstnavatelů podepsané daňové prohlášení?
    Moc děkuji za radu, strašně mi to pomůže.
    Jana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2008 15:59

Sylva (neregistrovaný) 62.225.42.---

Re: Souběh zaměstnání - sleva na poplatn
      Daňové prohlášení se podepisuje pouze u jednoho zaměstnavatele a také se pouze u jednoho uplatňují slevy na daních.Tento zaměstnanec si bude podávat daňové přiznání - má 2 příjmy větší než 5.000 u dvou různých zaměstnavatelů.

• 11. 9. 2008 16:03

H. (neregistrovaný) 77.48.228.---

Jano, myslím že to máte trošku popletené.Pokusím se Vám to vysvětlit.Prohlášení poplatníka DzP FO může mít podepsané jen u toho 1.pacovního poměru.Takže slevu na na dani bude mít jen jednu.
      Po skončení roku nebude podepisovat na růžovém Prohlášení popl.
      DzP FO že chce udělat roční zúčtování Ale musí si podat sám daňové přiznání , kde zohlední oba přijmy odevzdá to na finančním
      úřadu.Myslím že určitě tomu pracovníkovi bude FÚ vracet.
      Stačí Vám to takto ?
      H.l

• 11. 9. 2008 20:15

Jana (neregistrovaný) 88.102.253.---

Díky moc, stačí mi to takhle. Já vím, zamotala jsem se do toho a už jsem se točila v bludném kruhu.
      moc díky za pomoc, Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).