Hlavní navigace

Potřebné doklady k přijetí zaměstnance

• (neregistrovaný) 213.226.250.---

12. 9. 2008 7:17

Dobrý den,
    můžete mi prosím poradit, jaké jsou potřeba doklady k přijetí zaměstnance, co byl v lednu zaměstnán, pak byl měsíc na úřadu práce a pak až do této doby byl OSVČ. Jaké doklady k doložení od něho mám chtít, když mi vlastně nemůže dát zápočťák? Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2008 7:32

ivana (neregistrovaný) 84.244.116.---

Re: potřebné doklady k přijetí zaměstnan
      Já dávám při přijetí zaměstnance vyplnit vstupní dotazník,
      ZL - to si napíšu, že nebyl při přijetí doložen atd.
      Když vypisujete přihlášku na OSSZ, tak kromě pracovní smlouvy, napiště, že byl OSVČ.
      zdravím

• 12. 9. 2008 8:13

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

u nás OSVČ vydá OSSZ potvrzení, kde je mj. uvedena účast na důchod. a nemoc. poj., údaje o prac. neschopnosti a poznámka, zda je či není přiložen od předchozího zam-tele zápočt. list

• 12. 9. 2008 14:30

peki (neregistrovaný) 90.176.238.---

Dobrý den,
      píšete, že byl v lednu zaměstnán, takže tam musí mít ZL, takže si jej necháte předložit, k tomu potvrzení o vedení na ÚP, a další potvrzení o zápočtu dob OSVČ,tyto doklady by měli na sebe datumově navazovat, pokud ne, na tu mezidobu, kdy by popřípadě nic neměl potřebujete ještě jeho prohlášení, že v té době nebyl veden jako uchazeč o zaměstnání a nepobíral žádné dávky.Při jeho přihlášení Vám Vaše SSZ řekne, co by případně ještě bylo třeba..

• 12. 9. 2008 14:57

Lada (neregistrovaný) 213.226.250.---

A jak by to bylo, kdyby měl po sobě více zaměstnavatelů? Např první, u kterého pracuje v lednu dá ZP tomu druhému, u kterého bude pracovat pak. Od něho pak dostane ZP naše firma, ale já tím pádem nebudu mít doložený leden. Jaká kontrola toto vlastně kontroluje a proč jsou ty doklady vlůastně tak moc potřeba? A jak je to u studentů, kteří jdou po škole pracovat?Prosím moc o radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).