Hlavní navigace

DE a pořízení pokladny

• (neregistrovaný) 194.145.182.---

12. 9. 2008 9:20

Dobrý den,
    převzala jsem DE a zarazila mě jedna věc. Předchozí paní účetní dávala do pokladny jedenkrát měsíčně doklad s názvem "režie" s rozpisem DPH a to je vše. Nemá na tom souhrnném dokladu uvedeno, z čeho se skládá, takže do peněžního deníku vstupuje jen záznam "režie" a v soupisech DPH je také uvedeno jen "režie". Měla jsem zato, že lze udělat 1 souhrnný doklad, ale s rozpisem jednotlivých položek - např. PHM, reklama apod..... Poradíte, jak to lze tedy vést?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2008 9:35

alena (neregistrovaný) 194.145.182.---

ještě doplnění
      Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc. Při kontrole vystavených dokladů jsem zjistila, že bylo omylem pár čísel vynecháno (např. má 99 a pak 102). Má se vypsat doklad s chybějícím číslem a napsat na něj, že bylo omylem vynecháno číslo nebo se má napsat čestné prohlášení, že doklad s číslem xx, xx, xx bylo omylem vynecháno?
      Děkuji

• 12. 9. 2008 10:10

a (neregistrovaný) 88.101.135.---

Re: ještě doplnění
      Souhrnné doklady se mohou dělat. Také si sepnu třeba 10 paragonů stejného typu (třeba ta režie) a vytvořím 1 celková VD. Samozřejmě součet je správný za každý jednotlivý doklad jak základ tak DPH.
      Pokud Vám chybí dolady v letošní číselné řadě, přečíslujte si celou řadu.....Některé programy to umožňují.

• 12. 9. 2008 10:16

alena (neregistrovaný) 194.145.182.---

vím, že se dá dělat souhrnný doklad, ale mě spíš zajímalo, zda by na tom souhrnné dokladu neměl být rozpis, z čeho se to skládá....Přečíslovat určitě OSVČ nebude, protože má vydáno přes 100 faktur a musel by to vyměnit i u všech ostatních odběratelů...

• 12. 9. 2008 10:33

a (neregistrovaný) 88.101.135.---

Pokud jsou paragony k souhrnému VD přiloženy, v PC již rozpis být nemusí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).