Hlavní navigace

DPP- registrace k dani

• (neregistrovaný) 85.160.21.---

12. 9. 2008 13:15

OSVČ registrována ke srážkové dani na FÚ, uzavřela DPP, jedná o částku 16 500,- Kč, zaměstnanec podepsal prohlášení a uplatňuje PID takže nebude proveden žádný odvod daně. Nejsme však registrováni k dani ze záv. činnosti a tak nevím při ročním vyúčtování to patří do srážkové daně či k vyúčtování mzdy za zaměstnance? Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2008 14:06

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: DPP- registrace k dani
      I když nebude mít žádnou daň a odvádět nebudete nic, budete muset podávat Vyúčtování zálohové daně za 2008. Do srážkové daně to rozhodně nepatří,píšete přece ,že podepsal Prohlášení , jedná se tedy o zálohové daně.

• 12. 9. 2008 14:38

JJ (neregistrovaný) 85.160.21.---

Ale mně jde o to že on je registrován ke srážkové dani, ale tím že bude vyplácet vyšší výši odměny než 5 ooo,- Kč , což je zálohováí daň tak se musí registrovat i k dani ze záv. činnosti? to zatím nemá a tak nevím jestli zpětně lze. Jinak provede popř roční zúčtování zaměstnanci a roční výkaz Vyúčtování závislé činnosti, to je mi jasné, ale co s tou registrací

• 12. 9. 2008 14:44

Já jsem Vás pochopila, jako OSVČ je registrován ke sráž.dani, a nyní má zaměstnance. Zaregistrovat se musí, i když mu vychází
      nulový odvod. Vyúčtování zálohové daně podáváte na FÚ ze všech mzdových listů za uplynulý rok.Vyúčtování je povinen podat, takže musí být i zaregostrovaný.

• 12. 9. 2008 15:04

Původně nechtěl nikoho zaměstnan, ale vyvstala potřeba a tak jsme to řešili registrací ke srážkové dani, protože mluvil o menší dohodě, časem z toho bylo těch 16 500,- Kč a tak se stalo že není registrován k závislé činnosti a nyní nevím jak z toho ven. Díky moc. Jana

• 12. 9. 2008 15:15

Zaregistrování - nebolí , i když nejde zpětně, ale lepší pozdě než nikdy,ne?Pozor ale na to, kdybyste pak neměli zaměstnance se zál.daní, nezapomeňte podat aspoň prohlášení, že jste ten rok neměli zaměstnance a tudíž nepodáváte Vyúčtování- nebo jednoduše reg.zrušíte.Nechte si registraci od nich potvrdit, už se to nikam ( !!) nepíše, abyste měli něco v ruce.

• 12. 9. 2008 15:33

>>>>>>OSVČ registrována ke srážkové dani na FÚ, uzavřela
      >>>>>>DPP, jedná o částku 16 500,- Kč, zaměstnanec podepsal
      >>>>>>prohlášení a uplatňuje PID takže nebude proveden
      >>>>>>žádný
      >>>>>>odvod daně. Nejsme však registrováni k dani ze záv.
      >>>>>>činnosti a tak nevím při ročním vyúčtování to patří
      >>>>>>do
      >>>>>>srážkové daně či k vyúčtování mzdy za zaměstnance?
      >>>>>>Děkuji
      >>>>>>za odpověď

> Zaregistrování - nebolí , i když nejde zpětně, ale
      >lepší pozdě než nikdy,ne?Pozor ale na to, kdybyste pak
      >neměli zaměstnance se zál.daní, nezapomeňte podat aspoň
      >prohlášení, že jste ten rok neměli zaměstnance a tudíž
      >nepodáváte Vyúčtování- nebo jednoduše
      >reg.zrušíte.Nechte si registraci od nich potvrdit, už se to nikam (
      >!!) nepíše, abyste měli něco v ruce.
      Děkuji vám moc za trpělivost, mně to totiž rozhodilo, ale snad dopadne vše dobře. Díky a hezký víkend Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).