Hlavní navigace

Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!

 • (neregistrovaný) 193.165.2.---

  13. 9. 2008 11:59

  Ahoj,
  odešel jsem ve zkušební době, v písemné výpovědi je odchod čtvrtým týdnem po nástupu.
  Odpracoval jsem tři pracovní týdny, ve smlouvě je stanoveno, že výplata přijde nejpozději 13..ale nic mi nepřišlo. Nerozešel jsem se zrovna v dobrém a kontaktovat je opravdu nechci..ale přijít o 15 tisíc také nechci..
  Předpokládám, že vyplatit mi odpracovanou dobu musí, jen nevím, jak to případně popohnat :(

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 9. 2008 12:08

   Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

   Re: Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!
   Jistě, na výplatu máte nárok za odpracovanou dobu. Předpokládám, že máte vše písemně - pracovní smlouvu, výpověď, že máte svědky, kteří vás tam viděli pracovat.

   Na druhé straně - nerozešli jste se zrovna v dobrém - proč? Co jste jim udělal? Zaměstnavatel s vámi počítal a vy jste ho nechal ve štychu a šel za lepším? A jemu vznikly nějaké prostoje nebo škoda kvůli tomu, že jste s tím nečekaně "seknul"? To ho nadchnout fakt nemohlo :-/

   Výplata ještě teoreticky může přijít, bankovní převody trvají několik dní. S řešením počkejte aspoň do úterka 16/9.

  • 13. 9. 2008 12:32

   Tom (neregistrovaný) 193.165.2.---

   Re: Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!
   Ne, odešel jsem kvůli osobním problémum s kolegou. Smlouvu prac. a výpověď (která nemusí být písemně, když jde o zrušení v ZD) mám.
   Že jsem tam pracoval by potvrdil vyplněný interní výkaz a záznamy v IT systému, na kterém jsem pracoval..

  • 13. 9. 2008 12:59

   yy (neregistrovaný) 85.13.73.---

   Re: Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!
   Jenže otázka je , jak jste to napsatl. Pokud jste to nazval výpověď,tam potom je dva měsíce výpovědní doba. Už by si lidé neměli plést zrušení PP ve zkušební době, skončení dohodou a dání výpovědi. Každé totiž má jiné právní následky. Nic to ale nemění na tom, že na výplatu mzdy máte nárok.

  • 13. 9. 2008 19:06

   anonymous (neregistrovaný) 88.146.188.---

   Re: Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!
   >
   >Jistě, na výplatu máte nárok za odpracovanou dobu.
   >Předpokládám, že máte vše písemně - pracovní smlouvu,
   >výpověď, že máte svědky, kteří vás tam viděli pracovat.
   >
   >Na druhé straně - nerozešli jste se zrovna v dobrém -
   >proč? Co jste jim udělal? Zaměstnavatel s vámi počítal
   >a vy jste ho nechal ve štychu a šel za lepším? A jemu
   >vznikly nějaké prostoje nebo škoda kvůli tomu, že jste
   >s tím nečekaně "seknul"? To ho nadchnout fakt nemohlo
   >:-/
   >
   Evo, to snad ne, jaké nechání ve štychu ve zkušebce? To je snad právo obou stran.

   >Výplata ještě teoreticky může přijít, bankovní převody
   >trvají několik dní. S řešením počkejte aspoň do úterka
   >16/9.

  • 13. 9. 2008 20:13

   rrr (neregistrovaný) 89.176.39.---

   Re: Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!
   já si tedy myslím že ve zkušební době vás mohu vyrazit třeba na hodinu a též na druhé straně je možné oznámit končím zítra nepřijdu.... jó to je hold zkušební doba.A mzdu vám vyplatit musí v dohodnutém termínu ,pokud nepřijde urgujte doporučeným dopisem.

  • 13. 9. 2008 22:00

   Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

   Re: Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!
   Ano, to máte pravdu. Ve zkušební době může kdykoliv skončit jedna i druhá strana. Z praxe znám situace, kdy zam-ec i zam-el pojímají zkušební dobu v pravém slova smyslu, prostě "na zkoušku pak uvidíme". Pokud to tak berou oba, je to v naprostém pořádku. Ale ve svém okolí jsem viděla i situace, kdy se zam-ec a zam-el domluví závazně napevno ve smyslu "ano, můžete se mnou počítat, spolehněte se" - např. v situaci, kdy zam-eli vypadne nečekaně nějaká stálá pracovní síla z důvodu vážného úrazu a je zrovna nějaká špička, předvánoční šrumec nebo tak něco. Prostě průšvih. Zam-el pracně sežene někoho jiného, kdo mu slíbí, že tu práci zvládne za toho nemocného. Zam-el si oddychne, že má zajištěn provoz a o starost méně... a pak je pro něj nepříjemné, když mu ten nový zaměstnanec nečekaně odejde. Je to o lidech, jako všechno. Serioznost a spolehlivost by měla být na obou stranách, ale v praxi je to leckdy jinak :-(

  • 14. 9. 2008 7:29

   xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

   Re: Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!
   pokud si zam-tel chce pojistit zam-ce, jak píšete, potom ať nesjednává zkušební dobu a sjedná třeba PP na dobu určitou bez zkuš. doby
   ale pak se může stát, že se mu zam-ec neosvědčí a má potom problémy s ukonč. PP tohoto zam-ce
   takže, zkušební doba je sjednaváná proto, aby se buď zam-ec přesvědčil, zda na tu práci stačí apod., nebo se přesvědčil zam-tel, zda je s tímto zam-cem spokojený - pokud něco někde neklape, od toho je zkušební doba, že může zam-ec skončit kdykoliv (buď z vlastního popudu nebo zam-tele)

  • 14. 9. 2008 8:17

   Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

   Re: Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!
   Nemyslela jsem to jako pojištění zam-ce. Ale zažila jsem ve svém okolí, že kvůli autonehodě prodavačky zůstal zavřený menší, ale výnosný obchůdek jednoho klienta zrovna v předvánočním období. Sám tam nemohl jít prodávat, zaskakoval v té samé době za jinou prodavačku v jiném obchodě, která si krátce předtím ošklivě zlomila nohu. Tento člověk nutně potřeboval najít někoho, kdo nastoupí hned a na koho se může spolehnout, že mu neuteče ze dne na den.
   Zkrátka - jsou situace, kdy sice zákon umožňuje určité jednání (třeba okamžitý odchod ve zkušební době), ale druhé straně to může způsobit značné problémy. Dle mého názoru jde tedy hlavně o to, jestli si lidé vzájemně vyhoví. Samozřejmě to musí být oboustranné. Zam-ec by se měl chovat seriozně, zvlášť když ví, do jaké situace nastupuje a proč. Ale zam-el by si měl být vědom téhož, chovat se k zam-ci obzvlášť vstřícně a slíbit mu nějakou odpovídající odměnu za to, že mu vypomůže v tomto složitém období.
   Nechci dále rozvíjet tuto debatu, protože si myslím, že vše podstatné bylo už řečeno hned zpočátku, a to, že během zkušební doby může kterákoliv ze stran ukončit PP "bez varování". Mějte se všichni pěkně a přeju nám všem, abychom potkávali vstřícné, slušné a spolehlivé lidi hlavně v situacích, kdy to opravdu potřebujeme...

  • 14. 9. 2008 9:25

   anonymous (neregistrovaný) 88.146.188.---

   Re: Odchod ve zkušebce, žádná výplata?!
   jinak zrovna ten případ, který tu popsal Tom si umím velice dobře představit. Pokud na novém pracovišti potkám kreténa, který je arogantní, nepříjemný a bohužel bych s ním musel nějak spolupracovat, tak po nějaké době, když bych viděl, že není šance na zlepšení (však to znáte - nikdo si nechce pálit prsty ap.), tak raději sám odcházím, protože život a zdraví mám jenom jedno.
   Proto jsem taky reagoval. :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).