Hlavní navigace

Další mateřská

• (neregistrovaný) 88.102.88.---

14. 9. 2008 10:23

Prosím o vysvětlení. Mám dceru 2,5 let a začátkem listopadu mám termín porodu. V současnosti pobírám rod. příspěvek. Jak je to ale s další mateřskou mám na ní nárok a od kdy se pobírá? Prosím o vysvětlení jestli mám nějakou povinnost vůči zaměstnavateli něco mu nahlásit atd. Díky Z.B.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2008 10:43

yy (neregistrovaný) 85.13.73.---

Re: Další mateřská
      Projděte si zde historii, tohle je tu zodpovídáno denně.

• 14. 9. 2008 16:30

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

ošetřující gynek. lékař Vám vystaví tiskopis, který předáte zam-teli a nastoupíte 6 týdnů před plánovaným porodem na mateřskou dovolenou a budete pobírat peněžitou pomoc v mateřství po dobu 28 týdnů (rodič. příspěvek Vám bude po dobu pobírání PPM zastaven - musíte jim to oznámit, že nastupujete na mat. dovolenou)

• 14. 9. 2008 18:21

Z.B. (neregistrovaný) 88.102.88.---

prosím ještě a od kdy platí zaměstnavatel mateřskou už od doby nástupu na mateřskou tj. 6 týdnů před plánovaným porodem nebo až po narození dítěte. tiskopis od gynekologa předám zaměstnavateli. Socálce mám nahlásit že nastupuju na mateřskou? Děkuji Z.B.

• 15. 9. 2008 7:54

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

PPM náleží 6 týdnů před plánovaným porodem -vždy tiskopis předáte zam-teli - pokud jste velká organizace, platí zam-tel a ten pak zúčtovává s OSSZ nebo u malé organizace platí přímo OSSZ
      to, že nastupujete na mateřskou dovolenou (budete pobírat PPM), nahlásíte na kontaktním místě, odkud pobíráte rodič. příspěvek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).