Hlavní navigace

Majetek v s.r.o.

  • (neregistrovaný) 90.183.117.---

    14. 9. 2008 17:44

    nově založené s.r.o. převzalo bezplatně majetek(stroje- lis,ohýbačku plechů) který je již odepsán, tudíž nemá žádnou hodnotu. jak budeme uplatňovat náklady na opravy těchto strojů? musí se dát ohodnotit nebo jak postupovat?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2008 18:12

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: majetek v s.r.o.
      Pokud se bude jednat o OPRAVY již odepsaného majetku, není zde žádný problém. Do nákladů jde normálně celá částka oprav a to jednorázově. Jiná situace je v případě TECHNICKÉHO ZHODNOCENÍ již odepsaného majetku. pak by se o cenu dokončeného technického zhodnocení zvýší vstupní cena (podle § 31 zákona o DP) nebo zůstatková cena (§ 32 ) a majetek se bude nadále odpisovat podle § 31 ze zvýšené vstupní ceny, nebo podle § 32 ze zvýšené zůstatkové ceny.

    • 14. 9. 2008 18:41

      Hanka (neregistrovaný) 90.183.117.---

      Re: majetek v s.r.o.
      děkuji za odpověd, ale chci se ještě zeptat jestili je povinnost dát stroje technicky zhodnotit? musí to být?

    • 14. 9. 2008 18:48

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: majetek v s.r.o.
      Protože pravděpodobně nejste účetní nebo ekonom a trošku tápete v odborných pojmech, dovolil jsem si vám na váš email poslat nějaké povídání o TZ. Pak sned již budete více v obraze.
      Otázka není, zda je TZ povinné, ale zda je nutno majetek zhodnotit, či jen opravit.

    • 14. 9. 2008 18:50

      Hanka (neregistrovaný) 90.183.117.---

      Re: majetek v s.r.o.
      Pane Jaromíre, máte pravdu moc o tom nevím a každopádně Vám děkuji za vstřícnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).