Hlavní navigace

Co dělat,když osvč onemocní na rok???

 • (neregistrovaný) 62.245.79.---

  14. 9. 2008 20:12

  Mám problém.............manželka si zlomila nohu a je OSVČ a jelikož jí doktoři sdělili,že rok bude o berlích a tedy marodit,chci se zeptat,jak je to v tomto případě s platbami zdr. a soc.poj?.............nebude mít žádné příjmy..........má přerušit nějak živnost? nebo musí platit dále zálohy a pak se udělá přehled a ukáže se nulové příjmy a z toho nebude platit zálohy.............vůbec nevíme,co dělat:(
  Děkuji za odpovědi

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 9. 2008 9:54

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: Co dělat,když osvč onemocní na rok??
   Vypadá to, že není nemocensky pojištěna.Nechcete-li tedy platit zálohy, museli byste přerušit podnikání, nebo jinak budete muset platit zálohy do konce roku a pak minimum pro OSVČ.

  • 15. 9. 2008 10:52

   Karel (neregistrovaný) 62.245.79.---

   Re: Co dělat,když osvč onemocní na rok??
   Pjištění má a bude dostávat snad normálně neschopenku,ale nebyli jsme si jisti,jak se zachovat dál.
   Takže když bude dostávat neschopenku,tak bude jako normální zaměstnanec na neschopence a po ukončení zase začně platit zálohy?Ted tedy nemusí platit nic. A v přehledu za rok 2008 uvede příjmy tedy do srpna a zbytek nulové a zálohy pak nebude muset platit? vlastně až po nahlášení ukončení neschopenky,je to tak,že ano?
   Děkuji

  • 15. 9. 2008 10:50

   moderátoři BC (neregistrovaný) 88.100.183.---

   V debatě pokračujte zde
   Karle, nezakládejte nový dotaz k diskuzi, kterou jste započal zde. Nadbytečné thready jsou mazány. V debatě pokračujte tedy ZDE.
   (Ve větě "poradíte mi" v již smazaném threadu jste napsal "poradíte my". Pro příště: v této souvislosti se píše po m měkké I, neboť je to ve smyslu poradíte mně. Slovo my znamená "my všichni".)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).