Hlavní navigace

Co dělat,když osvč onemocní na rok???

• (neregistrovaný) 62.245.79.---

14. 9. 2008 20:12

Mám problém.............manželka si zlomila nohu a je OSVČ a jelikož jí doktoři sdělili,že rok bude o berlích a tedy marodit,chci se zeptat,jak je to v tomto případě s platbami zdr. a soc.poj?.............nebude mít žádné příjmy..........má přerušit nějak živnost? nebo musí platit dále zálohy a pak se udělá přehled a ukáže se nulové příjmy a z toho nebude platit zálohy.............vůbec nevíme,co dělat:(
    Děkuji za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2008 9:54

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Co dělat,když osvč onemocní na rok??
      Vypadá to, že není nemocensky pojištěna.Nechcete-li tedy platit zálohy, museli byste přerušit podnikání, nebo jinak budete muset platit zálohy do konce roku a pak minimum pro OSVČ.

• 15. 9. 2008 10:52

Karel (neregistrovaný) 62.245.79.---

Re: Co dělat,když osvč onemocní na rok??
      Pjištění má a bude dostávat snad normálně neschopenku,ale nebyli jsme si jisti,jak se zachovat dál.
      Takže když bude dostávat neschopenku,tak bude jako normální zaměstnanec na neschopence a po ukončení zase začně platit zálohy?Ted tedy nemusí platit nic. A v přehledu za rok 2008 uvede příjmy tedy do srpna a zbytek nulové a zálohy pak nebude muset platit? vlastně až po nahlášení ukončení neschopenky,je to tak,že ano?
      Děkuji

• 15. 9. 2008 10:50

moderátoři BC (neregistrovaný) 88.100.183.---

V debatě pokračujte zde
      Karle, nezakládejte nový dotaz k diskuzi, kterou jste započal zde. Nadbytečné thready jsou mazány. V debatě pokračujte tedy ZDE.
      (Ve větě "poradíte mi" v již smazaném threadu jste napsal "poradíte my". Pro příště: v této souvislosti se píše po m měkké I, neboť je to ve smyslu poradíte mně. Slovo my znamená "my všichni".)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).