Hlavní navigace

Dovolená versus návštěva lékaře

  • (neregistrovaný)

    15. 9. 2008 9:04

    Prosím o Váš názor, zaměstnanec čerpal 2 týdny ŘD, poslední den v pátek navštívil lékaře a do výkazu práce napsal 1/2dne dovolené a zbytek lékař. Dle mého názoru nemá nárok na náhradu, navštívil očního lékaře v místě zaměstnání, doba nezbytně nutná je tak 1 hod.,/jek to sama znám/další podmínka je pokud to není možné mimo prac.dobu,ale on byl na dovolené takže mimo prac.dobu. Je to pekelné, zaměstnanci zkoušejí co je možné i nemožné.NV č. 590/2006 jsem četla. Díky za reakce

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2008 9:17

      Renata (neregistrovaný)

      Re: Dovolená versus návštěva lékaře
      Něco jiného je, pokud by byl nemocný a lékař by mu vystavil neschopenku, v tom případě se dovolená přerušuje, ale v tomto případě bych mu náhradu mzdy nepřiznala a dala bych mu dovolenou na celý den. Je opravdu s podivem, co něktěří dokážou vymyslet...

    • 15. 9. 2008 9:18

      Dita (neregistrovaný)

      Re: Dovolená versus návštěva lékaře
      můj názor je stejný jako Váš. Pokud zaměstnanec v době dovolené navštíví lékaře, není to problém zaměstnavatele, je to jeho soukromá záležitost. Správně by měl jít k lékařei ve svém volném čase, pokud to nejde, tak v pracovní době na nezbytně nutnou dobu. Je opravdu neuvěřitelné, na co všechno někteří nepřijdou

    • 15. 9. 2008 9:59

      jana (neregistrovaný)

      Re: Dovolená versus návštěva lékaře
      U nás to taky zkouší takhle dělat někteří pracovníci,- v době dovolené si může pracovník dělat co uzná za vhodné - tedy navštívit i svého lékaře,

    • 15. 9. 2008 10:13

      st (neregistrovaný)

      Re: Dovolená versus návštěva lékaře
      Já bych se připojila s dotazem k lék. prohlídkám, u nás taky dochází k jejich zneužívání a i k tomu, že lidé si o dovolené také nárokují náhradu za vyšetření a ošetření. Ale jak je to pokud zaměstnankyně doprovází dítě k očaři a nejde k nejbližšímu. Má nárok na celou dobu nebo jen na tu dobu co by strávila v místě bydliště a zaměstnání?

    • 15. 9. 2008 10:23

      Míra (neregistrovaný)

      Re: Dovolená versus návštěva lékaře
      Děkuji za Vaše reakce,jsem ráda,že jsem situaci odhadla tak nějak shodně, reakce na poslední dotaz, má to být doba nezbytně nutná,takže je to pojem široký, takže asi záleží na Vás,jak případ posoudíte,pokud je to opravdu daleko a pro zdraví dítěte důležitá návštěva, tak bych asi soudila případ od případu,lékař potvrdí doprovod nutný tak já třeba platím i celý den, ale skutečně záleží na okolnostech. Možná by bylo dobré a to myslím i pro mě - sepsat jakousi vnitřní směrnici a postup při náhradách skutečně sjednotit ve firmě. Lékaři skutečně dneska potvrdí cokoliv,alespoň podle mé zkušenosti. Tak děkuji

    • 15. 9. 2008 12:21

      VH (neregistrovaný)

      Re: Dovolená versus návštěva lékaře
      Já bych ráda doplnila, že cit. NV ohledně doprovodu rodinného příslušníka nepožaduje, aby se jednalo o zdravotnické zařízení, které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance - tento požadavek se týká návštěvy zdravotnického zařízení, které absolvuje sám zaměstnanec. Navíc zákoník práce nedefinuje, co se rozumí "bydlištěm" zaměstnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).