Hlavní navigace

Půjčené auto

  • (neregistrovaný) 88.102.0.---

    15. 9. 2008 9:22

    Mám na podnikání vypůjčené auto od přítelkyně a platím jí každý měsíc 5000,- Kč/měs nájemné. Musí z této částky ona platit daně? Nemá ŽL.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2008 9:30

      PP (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: Půjčené auto
      Ano,je povinna podat daňové přiznání k da ni z příjmu FO za rok 2008

    • 15. 9. 2008 9:41

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: Půjčené auto
      Jen doplním kolegu(-yni) že se ovšem nejedná o příjem ze živnosti, ale z pronájmu podle § 9 zákona o daních z příjmů. Tedy k tomu přítelkyně ŽL nepotřebuje.

    • 15. 9. 2008 9:53

      Jan (neregistrovaný) 88.102.0.---

      Re: Půjčené auto
      Děkuji moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).