Hlavní navigace

Na jaké úřady po MD?

• (neregistrovaný) 85.193.9.---

15. 9. 2008 9:37

Prosím, nastoupila jsme po MD, dceři byly 3 roky.Na jaké úřady musím dojít? ZP,SP ? Naše účetní mi není schopná poradit. Na ZP mě přohlásí zaměstnavatel,ale co SP?
    Děkuji za reakce

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2008 9:44

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Na jaké úřady po MD?
      Jestli jste jen jako zaměstnanec,zaměstnavatel nahlásil Váš nástup na mateřskou dovolenou na zdr.pojišťovnu. Váš nástup s( návrat) se již nikam nehlásí. Pouze pak nahlašuje opět zaměstnavatel den, kdy Vám skončí pobírání rodič.příspěvku ( od SSP). To mu však
      jste povinna doložit vy.SP - nic.

• 15. 9. 2008 9:45

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

záleží, zda ještě pobíráte rodič. příspěvek - pokud ano, tak jste nadále v kateg., za kterou je plátcem ZP stát, pokud ne, potom by Vás zam-tel z této kategorie měl odhlásit na Vaší ZP, ale měla byste to tam nahlásit také Vy osobně (jinak nikam nic nehlásíte)

• 15. 9. 2008 9:45

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Pokud jste nastoupila do PP, pak vás také přihlásí zaměstnavatel. Pokud jste byla v době, kdy jste pobírala rodič. příspěvek na rodičovské dovolené - měla jste zamětstnavatele,potom jste byla stále soc.poj. Na OSSZ nemusíte, pouze pokud nebudete mít nárok na rodič.příspěvek (tedy dítě bude chodit do školky na dobu delší než 4 hod.denně),nahlásit toto na sociálce, kde vám vypláceli dosud rodičák.

• 15. 9. 2008 10:02

A. (neregistrovaný) 85.193.9.---

Ano, dítě chodí na celý den do školky, nárok na rodič.příspěvek už nemám, takže pokud jsem to pochopila,musím to nahlásit jen na sociálku.

• 15. 9. 2008 10:03

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Ne na sociálku, ale na ÚP - dávky státní sociální podpory a zaměstnavateli, aby to mohl nahlásit na ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).