Hlavní navigace

Sdružení vlastníků byt. fomu -

  • (neregistrovaný) 85.70.100.---

    15. 9. 2008 16:56

    Jsme spoluvlastníky byt. domu, jeden ze spoluvlastníků se rozhodl svůj byt prodat a zároveň požaduje svůj podíl našetřený do fondu oprav za roky, které tam bydlel.Má na to z právního hlediska nárok?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2008 23:38

      Pavel (neregistrovaný) 62.245.91.---

      Vypořádání záloh v SVJ
      Samozřejmě nárok nemá.

      Lidsky mu to můžete vysvětlit tak, že dům opotřebovával, stejně jako ostatní vlastníci, a proto se soustředí peníze na dlouhodobé záloze (fond oprav je účetní nesmysl, je to záloha, ne fond) aby se to opotřebení mohlo jednou opravit.

      Pokud to nepochopí ,tak ho odkažte na § 15/4 zákona č. 72/1994 Sb.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).