Hlavní navigace

Vyúčtování ročních příjmů

• (neregistrovaný) 83.69.52.---

15. 9. 2008 17:19

Když jsem zaměstnanná u svého zaměstnavatele, kde mám podepsané prohlášení a během roku jsem občas pracovala jinde na dohodu o provedení práce, do kolika Kč ty příjmy musím předat svému zaměstnavateli po konci roku k vyúčtování? Někde jsem slyšela,že pokud ty příjmy přesáhnou 5000 (těch pět tisíc je ze všech dohod nebo pouze z jedné, pokud tutu částku přesáhla?) Popřípadě kde bych se o tom mohla dovědět více?
    Všem děkuju za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2008 17:36

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Re: vyúčtování ročních příjmů
      Pokud odměna některé z těchto dohod přesáhla výše 5000,- Kč hrubého(nesčítají se dohoromady, posuzují a daní se každá zvlášť - tedy pokud nejsou v jednom měsíci u jednoho zam. třeba 2 - to by se obě sčítaly), byla daněna zálohovou daní. V tom případě máte povinnost podat v březnu následujícího roku daňové přiznání (nestačí tedy odevzdat potvrzení svému zaměstnavateli, ten vám nesmí provést roční zúčtování, musíte přímo na Finančním úřadě podat daňové přiznání). Pokud jsou všechny odměny nižší než těch 5000,-, jsou daněny srážkovou daní a ta je konečná. V tom případě můžete požádat svého zaměstnavatele o roční zúčtování .

• 16. 9. 2008 11:11

Ivana (neregistrovaný) 78.108.145.---

A DPČ pouze leden 2008 - HM 3.259, podepsané prohlášení, daň - 0, může zaměstnavatel provést roční zúčtování ?

• 16. 9. 2008 16:19

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Pokud bude posledním zaměstnavatelem, tak ano. Jenom nebude mít co zúčtovávat, protože daň byla 0,-.

• 16. 9. 2008 14:46

adéla (neregistrovaný) 83.69.52.---

Děkuji moc za odpověď:o)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).