Hlavní navigace

Náhr. za cesty autem vyřazeným z majetku

  • (neregistrovaný) 83.208.204.---

    15. 9. 2008 18:17

    Dobrý den, jsem OSVČ, k 1.1.08 jsem vyřadila OA z majetku firmy a dále ho používám pro pracovní cesty. Účtuji měsíčně paušální náhradu + náhradu za PHM, ale teď jsem se dočetla, že u vozidla vyřazeného z majetku lze účtovat jen náhradu PHM. Můžete mi někdo poradit? Předem děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2008 18:22

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Náhr. za cesty autem vyřazeným z maj
      Ano, dočetla jste se správně. U auta, které bylo zařazeno v OM nelze již uplatnit základní náhrady za používání auta v souvislosti s podnikáním. Uplatnit lze pouze náhrady za PHM - § 24 odst. 2 písm. k) bod 3) 2. věta..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).