Hlavní navigace

Mužu se jako živnostník zapsat do OR?

  • (neregistrovaný) 90.183.118.---

    15. 9. 2008 19:17

    Dobrý den muzu se jako fyzicka osoba zivnostnik zapsat do obchodniho rejstriku aniz bych musel zakladat s.r.o., abych mohl vystupovat pod nazvem a mit logo a ne pod jmenem?
    2. kdyz si chci otevrit obchudek s detskym pouzitym textilem staci mi jen volna zivnost specializovany maloobchod? a kdyz mam truhlarstvi a textil danove priznani se dela dohromady? dekuji za informace mejte se fajn tomas

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2008 19:45

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Mužu se jako živnostník zapsat do OR
      Což o to, zapsat se můžete, § 34 / 1 / c OZ, ale jak je to s tím logem a názvem, to si nejsem jist, podle mne i u FO zapsané v OR musí být součástí firmy vždy jméno a příjmení (§9 OZ).

    • 15. 9. 2008 20:20

      marek (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: Mužu se jako živnostník zapsat do OR
      zapsta se můžete,ale musíte vést podvojné účto..

    • 15. 9. 2008 22:42

      Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

      Re: Mužu se jako živnostník zapsat do OR
      Ano, musel byste účtovat podvojně a pořád byste vystupoval pod svým jménem a příjmením. Protože zápisem fyzické osoby do OR by nevznikl nový právní subjekt, pořád byste to byl vy a pořád byste musel vystupovat pod svým jménem a příjmením plus třeba další název a logo, nic proti tomu, ale toho jména a příjmení se zápisem do OR nezbavíte :-)

      Ano, ze všech živností se dělá jedno daňové přiznání = počítá se to dohromady, protože přiznání se nedělá za "živnost", ale za "člověka".

      Pokud jde o živnosti, došlo ke značnému zjednodušení živnostenského zákona a všechny "volné" živnosti, na něž není potřeba zvláštní povolení nebo specializace, mohou nyní být provozovány na jeden souhrnný živnost.list na volnou živnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).