Hlavní navigace

Studium při zaměst. a uznání daně

  • (neregistrovaný) 88.100.9.---

    16. 9. 2008 8:19

    od října chci začít studovat v programu celoživotního studia- po 2 letech tohoto kurzu je možno přejít do 3.roč.bakal. studia a získat vysokoškolský titul.
    ve vyhledavači jsem našla různé názory na daňovou uznatelnost školného - převažuje názor na neuznání daně, pokud školné zaplatí zaměstnavatel. ale nikde jsem nenašla odvolání na zák o dani z příjmu- §24,bod 2,písm.zo). podle tohoto § by školné ( v průběhu kurzu mají být zkoušky,zápočty,kolokvia) do 10 000,--Kč mělo být danově uznatelné, ne?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 9. 2008 9:24

      Pavel (neregistrovaný) 169.128.252.---

      Re: studium při zaměst. a uznání daně
      První dva roky by byly asi velmi sporné, ale pokud přejdete do 3. ročníku jedná se již scela jistě o zvyšování kvalifikace: Zákon o dani z příjmu- §24,odst.2 písm.j)bod 3. Toto je navíc výslovně vyňato s osvobození §6 odst.9 písm. a) a musíte i zdanit a pojistit ve vaší mzdě.

    • 16. 9. 2008 9:31

      VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

      Re: studium při zaměst. a uznání daně
      Doplňuji: aby se jednalo o zvyšování kvalifikace (a tudíž o překážku v práci na straně zaměstnance), zaměstnavatel musí rozhodnout, že zvýšení kvalifikace je v souladu s jeho potřebou - pokud se tak nestane, jedná se o soukromý zájem zaměstnance a zaměstnanec nemá právo čerpat pracovní volno, které je jinak při zvyšování kvalifikace zaručeno zák. práce, popřípadě smlovou nebo vnitřním předpisem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).