Hlavní navigace

prosím o radu - účtování přist.k závazku

  • (neregistrovaný) 213.29.13.---

    16. 9. 2008 15:53

    Dobrý den,
    prosím o radu. Mám před sebou dohodu o přistoupení k závazku. Firma A má splatit za firmu B její bankovní úvěr. Firma B je matka, firma A je dcera.

    Ve firmě A se bude účtovat: 351/461?

    Ve firmě B se bude účtovat: 461/361

    Nejsem si jistá, jestli je správné ve firmě A účtovat o dlouhodobým úvěru, když firmě nikdy nebyl poskytnutý, jenom platí závazek za firmu B.
    Předem děkuji za všechny názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 9. 2008 17:03

      DaniK (neregistrovaný) 213.29.13.---

      Re: prosím o radu - účtování přist.k záv
      Teď jsem si ještě zkusila prostudovat Občanský zákoník:
      Přistoupení k závazku
      § 533
      Kdo bez souhlasu dlužníka dohodne písemně s věřitelem, že splní za dlužníka jeho peněžitý závazek, stává se dlužníkem vedle původního dlužníka a oba dlužníci jsou zavázáni společně a nerozdílně. Ustanovení § 531 odst. 4 zde platí obdobně.

      A nejsem si jistá, jestli se o tom ve firmě B má vůbec účtovat... :(

      Poradíte?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).