Hlavní navigace

Předčasné ukončení leasingu

  • (neregistrovaný) 62.245.111.---

    16. 9. 2008 16:08

    Je pravda,kdyz leasing zacal v r.2007 a ted bychom jej chteli predcasne zrusit (doplatit splatky,auto prodat), ze firma bude muset podat dodatecne DPPO, kdyz ma zahrnute splatky leasingu jiz v r.2007 ?????

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2008 6:27

      Iva (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: předčasné ukončení leasingu
      Ano, leasing se totiž stane v případě přerušení nedaňovým výdajem, a to i za celou dobu zpětně - § 24 odst. 4 písm. a) zákona o daních z příjmů.

    • 17. 9. 2008 9:27

      MilušeA (neregistrovaný) 90.177.86.---

      Re: předčasné ukončení leasingu
      Při finanč. leasingu můžete použít odst. 6, tj. uhrazené splátky
      jsou jako nájemné, ostatní platby jdou do ceny pořízení
      majetku a v případě prodeje jsou nákladem proti tržbě za
      prodej.

    • 17. 9. 2008 11:51

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: předčasné ukončení leasingu
      Auto, které jste měli na leasing, není vašim vlastnictvím. Vlastníkem je stále leasingová společnost. Takže pokud předmět nájmu neodkoupíte, nemůžete jej ani prodat.
      Pokud předčasně smlouvu o finančním pronájmu ukončíte, pak mohou nastat tyto varianty.
      Buď auto odkoupíte nebo auto vrátíte leasing. spol. nebo práva z leas. smlouvy převedete (se souhlasem leas. spol.) na jiného nájemce. Pak samozřejmě budou přícházet v úvahu i rozdílné varianty postupů z pohledu ZDP.
      1) Auto odkoupíte - pak postupujete podle § 24 odst. 5. Při nesplnění podmínek pak FO postupuje podle § 5 odst. 6 v roce porušení podmínek (nepodává dodatečné DP). PO musí podat dodatečné DP za rok 2007. Při zařazení odkoupeného majetku stanovíte vstupní cenu dle § 29 odst. 1.
      2) Auto vrátíte leas. spol. - pak postupujete podle § 24 odst. 6.
      3) Postoupíte práva z leas. smlouvy - postup § 24 odst. 6 s tím, že neuplatněné časové rozlišení nájemného si můžete uplatnit jako daňový výdaj (náklad) pouze do výše úhrady postupníkem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).