Hlavní navigace

Zjištěná chyba v DPH za 7/08

  • (neregistrovaný) 82.99.146.---

    17. 9. 2008 10:30

    Dobrý den, prosím o radu, co dělat v případě: v přiznání k DPH za 7/08 mám na ř. 230 a 330 částku např.130.000,-, teď při úhradě jsem zjistila, že jsem fakturu přepočítala jiným kurzem (zaměnila jsem kurz PLN za EUR), má být částka např. 57500,-, musím podávat dodatečné DPH, nebo stačí přiložit novou sestavu do účetnictví s komentářem ? daň. povinnost se tímto nezměnila
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2008 10:31

      Marťa (neregistrovaný) 194.108.137.---

      Re: Zjištěná chyba v DPH za 7/08
      Musíte podat dodatečné daň. přiznání. Hezký den.

    • 17. 9. 2008 10:42

      vanda (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: Zjištěná chyba v DPH za 7/08
      Nebo se pokuste domluvit s Vaší správkyní, že byste jí poslala emailem druhou stranu tohoto DPH a že na dańovou povinnost to nemá vliv. Alespoň já mám takovou zkušenost a moje správkyně mi vyšla vstříc.

    • 17. 9. 2008 10:45

      peki (neregistrovaný) 90.176.238.---

      Re: Zjištěná chyba v DPH za 7/08
      Dobrý den,
      mám stejnou zkušenost o domluvě se správkyní

    • 17. 9. 2008 11:12

      DaniK (neregistrovaný) 213.29.13.---

      Re: Zjištěná chyba v DPH za 7/08
      Jen doplním:
      § 103 Dodatečné daňové přiznání
      (1) Plátce je povinen předložit dodatečné daňové přiznání, pokud
      b) provádí opravu, při které se nemění poslední známá daňová povinnost, ale pouze údaje daňovým subjektem dříve tvrzené

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).