Hlavní navigace

Brigáda - neukončená docházka na ZŠ

  • (neregistrovaný)

    17. 9. 2008 11:09

    Dobrý den, řeším teď problém. Na pomocné stavební práce jsme na 7/2008 přijali na DPP syna našeho zaměstnance. Nechala jsem si přinést Potvrzení o studiu, kde stálo, že je žákem 9. třídy a datum 1.7.2008. Pochopila jsem to tak, že žákem 9. třídy je ve šk. roce 2007/2008 a docházku ukončil 30.6.2008. Nic konkrétnějšího na Potvrzení není.
    Teď jsem se však od zaměstnance dozvěděla, že 9. třídu navštěvuje teď (2008/2009). Co teď? Zaměstnali jsme ho, ale nemohli jsme.
    Asi to nechám být tak, jak to je. Třeba případná kontrola také z Potvrzení pochopí, že docházku ukončil k 30.6.2008 a nebude se po ničem dál pídit.
    Nebo mi snad někdo poradí nějaké řešení?
    (PS: v 3/2008 měl 15 let)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2008 13:03

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: brigáda - neukončená docházka na ZŠ
      Uplatňovala jste mu slevu na studenta? Pokud ne, tak to potvrzení odstraňte. Sociálka se o to nezajímá a FÚ také ne. A případnou kontrolu z inspektorátu nechte osudu, stejně s tím už nic nenaděláte.

    • 17. 9. 2008 13:24

      xy5 (neregistrovaný)

      Re: brigáda - neukončená docházka na ZŠ
      když to máte vyplacené, tak už s tím už nyní nic nenaděláte - slevu na studenta byste stejně uplatnit nesměla ani kdyby měl po ukončené 9. třídě (do ukonč. 9.třídy je možné zaměstnat děti jen ve filmu, reklamě apod. - je to dané zákonem a musí být souhlas příslušného orgánu)
      protože měl DoPP, tak jste ho na SP, ZP nehlásila - tam by to hned objevili a byl by malér
      doufám, že žádné daně neplatil, takže RZ by neměl požadovat (abyste to ještě víc nerozmazávali)
      musíte doufat, že na to kontroly třeba nepřijdou

    • 18. 9. 2008 7:13

      Katka (neregistrovaný)

      Re: brigáda - neukončená docházka na ZŠ
      Ano, děkuju za odpovědi, nechám to tak, jak to je. Slevu na studenta jsem samozřejmě nedávala a daň mu také vyšla nulová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).