Hlavní navigace

Zápočtový list

• (neregistrovaný) 77.48.213.---

17. 9. 2008 13:41

Dobrý den prosím poraďte mi,nastoupil zaměstnanec a ten mi tvrdi že nemá zápočtový list,protože mu ho firma nevystavila,prý je to v řešení policie. Jsem z něho v rozpacích,protože musím mít od něho tento doklad nebo ne?Teď zvažuji, jestli mám zjištovat já, co je to za firmu,anebo zavolat na Policii, jsem z toho na větvi :-)). Děkuji za pomoc. Jiřina

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2008 13:56

Alena (neregistrovaný) 195.113.198.---

Re: Zápočtový list
      To je zvláštní, že je v řešení policie. Leda, že má nějaké dluhy, které ještě nejsou vyřešen a exekuce se do ZL píše a další pohledávky. Jinak nevím proč by ho policie měla mít. Asi bych do té firmy zavolala.

• 17. 9. 2008 14:10

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

to je opravdu divné - policie žádný zápočtový list nemůže zadržovat, jediná možnost je, že v minulém zaměstnání ještě nemají dořešenou nějakou srážku tohoto zam-ce, popř. ukonč. PP - zda zam-ce třeba nezavřou nebo nevezmou do vazby apod., třeba jen přestal tam chodit do práce a zkouší to jinde a vymlouvá se - těch důvodů, proč nepředal potvrzení o zaměstnání může být nespočet
      každopádně by Vám to měl říci ten zam-ec, popř. jestli něco řeknou z minulého zaměstnání (po telefonu bych ale důvěrné informace o zaměstnanci, i bývalém určitě nedávala , takže uvidíte, jak pochodíte )
      je to na zam-ci, aby vše řádně a včas doložil - jinak snad máte sjednanou zkušební dobu, ne?

• 17. 9. 2008 14:02

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Necháte si od něj napsat čestné prohlášení, od kdy do kdy a kde byl zaměstnaný i to,že mu ZL nebyl vystaven. Jde spíše o dobu nemoci za uplynulý rok, kvůli počítání podpůrčí doby v nemoci. Jinak nepředložení Potvrzení o zaměstnání není na překážku tomu, aby mohl být přijat do pracovního poměru. Takže si s tím nemusíte dělat tolik starostí. Bude-li však případně v bud.nemocný, musíte v poskytování nem.dávek postupovat opatrně - v součinnosti s OSSZ. V příštím roce má platit nový zákon o nemocenské,kdy má sice ND vyřizovat přísl.OSSZ, ale podle Vašich podkladů. Také náhradu mzdy prvních 14 dnů nemoci nemůžete vyplácet pokud by nebyl nárok na ND.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).