Hlavní navigace

Chybějícíí ELDP na OSSZ

• (neregistrovaný) 195.22.42.---

17. 9. 2008 16:39

Dobrý den,
    včera jsem si po několikatýdenních telefonátech s mzdovou účetní vyzvedla zápočťák a ELDP. Protože účetní je absolutně nespolehlivá, odnesla jsem si doklady na OSSZ k potvrzení (byli jsme malá organizace). A tam mi paní řekla, že jí chybí v evidenci ELDP za loňský rok. Jenže já se účetní nemůžu dovolat a pochybuju, že se mi to ještě podaří :-(

Myslíte si, že můžu mít kvůli chybějícímu ELDP v budoucnosti problém??Jako že mi budo chybět odpracované dny nebo tak?? Nestačí, že mám zápočťák??

Děkuji mnohokrát, jsem z toho neustálého nahánění a volání už vyřízená :-(

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2008 16:44

M (neregistrovaný) 213.151.92.---

Re: Chybějícíí ELDP na OSSZ
      A nepomohli by vám na tom OSSZ? Vždyť je to povinnost podniku odevzdat ELDP!! Zkuste to přes ně! Případně na ně právě vyrukujte s tím, proč to po podniku nepožadují!! Je lepší to tam mít právě z důvodu odpracovaných dnů..

• 17. 9. 2008 16:48

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Taky bych to zkusila řešit přes OSSZ. Je možné, že tam ještě vaše mzdová žádné ELDP za loňský rok zatím nedodala. V každém případě se už několik let vystavuje ELDP na každý rok zvlášť (dříve to bylo i na několik let na jednom listu) a organizace by měla originál, podepsaný zaměstnancem poslat OSSZ, kopii u sebe založit a další kopii vydat zaměstnanci.

• 17. 9. 2008 17:49

Aja (neregistrovaný) 90.176.106.---

Uschovejte si pro jistotu za ten loňský rok výplatní pásky, protože až půjdete do důchodu, a když na OSSZ nebudou mít doložený výdělěk za rok 2007, tak Vám ho nezapočítají a z potvrzení o zaměstnání výdělek nezjistí, ale z výplatních pásek ano.

• 17. 9. 2008 18:58

Lucka (neregistrovaný) 195.22.42.---

Výplatní pásky nemám žádné, protože od roku 2003 jsem na mateřské/rodičovské dovolené. Ta mi skončila 22.7.2008 s k 31.8.08 mi byla dána výpověď pro částečné zrušení účetní jednotky. Tak myslíte, že pokud jsem byla na RD, že toto se dá doložit??
      Děkuji

• 17. 9. 2008 20:34

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Takže jste vlastně žádný výdělek loni neměla. V tom případě si myslím, že ten loňský zápočtový list není tak důležitý.

• 18. 9. 2008 7:00

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

pokud chcete mít jistotu, že máte vše řádně vedené, potom byste měla zažádat na ČSSZ, Křížová 25, 225 08 Praha 5 o zaslání Informativního osobního listu důchodového pojištění. Napíšete svoje jméno a příjmení současné, rodné příjmení, rodné číslo, datum a místo narození a adresu, kam chcete poslat výpis dob zaměstnání, také se vlastnoručně podepíšete (nemusí být podpis nikým ověřený). Doporučuji zaslat doporučeně - ale to záleží na Vás. Do 90 kal. dnů by Vám měl přijít výpis dob - pokud zjistíte nesrovnalosti, dojdete k zaměstnavateli/ům, který/ří ELDP neodeslal/i a požadujte nápravu, tj. ,aby ELDP urychleně vyplnil/i a zaslal/i přes OSSZ na ČSSZ. Je jedno kolik je Vám roků, ale výpis dob by si měl každý hlídat - přeci jenom jde o jeho peníze (budoucí výplata důchodu). Až zam-telé zkrachují a nebudete mít vše řádně doloženo - potom budete mít důchod krácený , popř. budete mít s jeho výplatou problémy, protože Vám budou chybět nedoložené odprac. roky.
      Na každé OSSZ jsou k tomu dispozici brožurky (např. Jak se starat o důchodové pojíštění ... O individuálních kontech pojištěnců)
      také je vše uvedeno na www.cssz.cz v sekci důchodové pojištění apod.

• 18. 9. 2008 8:04

Lucka (neregistrovaný) 194.108.134.---

Mockrát Vám děkuji za Vaše infa a určo si zažádám o tento výpis.

Hezký den,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).